Asset 3

Battlefield 1 – dodatek „Nie przejdą” zapowiada się rewelacyjnie!

Andrzej Kała / 23.02.2017
komentarze: 0

Już w przyszłym miesiącu pojawi się pierwszy, duży dodatek do Battlefield zatytułowany „Nie przejdą”. Właśnie opublikowano materiał wideo prezentujący zupełnie nowy tryb rozgrywki – linia frontu, więc czas podsumować sobie co już wiadomo o tym rozszerzeniu.

Zupełnie nowy tryb rozgrywki – Linia Frontu

Battlefield 1 – Linia Frontu

Zupełnie nowy tryb rozgrywki, Linia Frontu, będzie połączeniem trybów podbój oraz szturm. Każda ze stron konfliktu będzie posiadała swoją bazę, w której umieszczone będą dwa telegrafy. Środkową część mapy stanowią trzy flagi, które gracze będą zdobywać podobnie jak w trybie podboju. Zdobycie flagi najbliżej bazy przeciwnika umożliwia dostęp do niej, a co za tym idzie – zniszczenie wspomnianych telegrafów.

Tryb ten został bardzo dokładnie objaśniony w poniższym materiale wideo i muszę przyznać, że zapowiada się fantastycznie!

Cztery nowe mapy

Kurz po premierze mapy Upadek Kolosa zdążył już osiąść, więc cztery nowe mapy przyjmuję z otwartymi ramionami. Tym bardziej, że każda z nich nie tylko już na pierwszy rzut oka wygląda świetnie, ale mocno nawiązuje także do miejsc znanych z I Wojny Światowej.

Poszczególne mapy zostały świetnie opisany na oficjalnej stronie dodatku.

Wzgórza Verdun

Battlefield 1 – Wzgórza Verdun

Artyleryjska kanonada będąca wstępem do bitwy pod Verdun wywołała gwałtowne pożary lasów, wśród których walczyć będą gracze. Jedna ze stron musi przemieszczać się w górę zbocza, w kierunku ogromnej fortecy Verdun, pod nieustannym ogniem ciężkich dział. Odwaga to za mało, aby wyjść cało z tej krwawej łaźni. Witamy w piekle.

Fort De Vaux

Battlefield 1 – Fort De Vaux

Pierwsze większe starcie I wojny światowej toczone we wnętrzu fortu rozgrywa się w podziemiach Fort de Vaux. W labiryncie mrocznych tuneli Francuzi i Niemcy walczą ze sobą przy pomocy granatów, karabinów, bagnetów i miotaczy ognia Uwaga na flanki!

Soissons

Battlefield 1 – Soissons

Weź udział w jednym z największych ataków pancernych I wojny światowej. Francuska 10 Armia próbuje odbić Soissons, korzystając z potężnych czołgów Saint Chamond. W malowniczej wiejskiej scenerii, w gorący letni dzień toczy się ciężki bój z udziałem samolotów, pojazdów pancernych i piechoty. Od odgłosów bitwy głośniejsze są tylko gromy.

Przełamanie

Battlefield 1 – Przełamanie

Zdesperowani Francuzi starający się opanować kluczowe mosty na rzece Aisne wracają na pole bitwy usiane wrakami czołgów z poprzednich starć. Na pierwszy rzut oka panuje tu spokój, ale labirynt wypalonych stalowych bestii to doskonałe miejsce na zasadzkę. Gdy nad Fontenoy zaczyna zachodzić słońce, rozpoczyna się bitwa.

Armia francuska

Do konfliktu dołączy zupełnie nowa strona – armia francuska, która ze sobą przyniesie nie tylko nowe mundury, ale przede wszystkim zupełnie nowy pojazd i nowego behemota!

Nowy behemot – czołg Char 2C

Czołg Char 2C

Przejmij kontrolę nad nowym behemotem: czołgiem Char 2C. Ta superciężka bestia, oparta na autentycznym francuskim czołgu, może odwrócić bieg każdego starcia.

Działo samobieżne

Battlefield 1 – Działo samobieżne

St. Chamond to najsilniej opancerzony aliancki czołg z okresu I wojny. Zapanuj na polu bitwy dzięki tej imponującej francuskiej konstrukcji.

Nowa klasa elitarna – czyściciel okopów

Battlefield 1 – Czyściciel okopów

Klasy elitarne można zdobyć w trakcie walki na mapie i cechują się one m.in. specjalnym zestawem broni i pozwalają na odmienny styl gry. Wraz z dodatkiem „Nie przejdą” do trzech już dostępnych klas – Żołnierza z miotaczem ognia, Wartownika oraz Łowcy czołgów dołączy Czyściciel okopów.

Korzystaj z umiejętności walki wręcz czyściciela okopów, czyli nowej klasy elitarnej. Z pałką czyściciela w dłoni oraz imponującym arsenałem granatów wzbudzisz przerażenie w szeregach wroga.

Nowa broń, nowe rangi

Oprócz wspomnianych wyżej nowinek, francuska armia przyniesie ze sobą również nowe modele broni planej – Ribeyrolles 1918, RSC 1917, Lebel Model 1886, Chauchat, Sjögren Inertial i MLE 1903 z powiększonym magazynkiem. Dodatkowo pojawią się także nowe bronie do walki wręcz, m.in. pałka z zębatką i nóż z gwoździa.

Możliwe będzie także zdobycie awansu o 10 kolejnych rang, a najbardziej wytrwali otrzymają m.in. nowe medale, nieśmiertelniki, gwiazdki za służbę oraz wpisy do kodeksu!

Czy są jakieś słabe strony tego dodatku? Tak… nadal nie znamy konkretnej daty jego premiery, choć ma ukazać się już w przyszłym miesiącu.