Asset 3

Xbox Game Pass – 100 gier za 39,99zł!

Andrzej Kała / 28.02.2017
komentarze: 0

Posiadacze konsoli Xbox One mogą już korzystać z usługi EA Access, która w ramach abonamentu udostępnia graczom bibliotekę wybranych gier od EA. Teraz jednak poprzeczka zostanie przerzucona o wiele wyżej przy pomocy nowej usługi Xbox Game Pass. Ponad 100 gier dostępnych już za 39,90zł miesięcznie!

Wzorując się nieco na wspomnianym EA Access, Microsoft postanowił przygotować zbliżoną usługę, w której pojawią się tytuły nie tylko wydawane przez Microsoft, ale także przez inne studia!

Jakie gry w ramach Xbox Game Pass

Na premierę gry, zaplanowaną jeszcze na wiosnę 2017r. subskrybenci tej usługi otrzymają m.in. Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 i Soul Calibur II. Jest to zaledwie wycinek oferty i mówimy dopiero o premierze usługi, więc będzie tylko lepiej.

Microsoft zaznacza, że na start usługi będzie dostępnych 100 tytułów i biblioteka ta będzie stale powiększana. Znajdą się w niej zarówno produkcje z Xbox One jak i tytuły z Xbox 360 w ramach wstecznej kompatybilności.

Wydawcy

Aby nieco nakreślić czego możemy jeszcze oczekiwać od tej usługi warto wspomnieć o wydawcach, którzy zaoferowali swoje gry. Są wśród nich tak uznane studia jak m.in. Bandai Namco, Capcom, Codemasters, THQ Nordic, Warner Bros., 505 Games czy Deep Silver.

Nie da się ukryć, że z takimi partnerami Microsoft będzie mógł mocno powalczyć o użytkowników.

Pobieramy nie streamujemy

To chyba najważniejsza kwestia. Wszystkie gry będziemy pobierać bezpośrednio na konsolę Xbox One i z niej je uruchamiać. Odpada więc problem strumieniowania danych, prędkości łącza czy jakości połączenia sieciowego.

Co ważne – jeśli skończy nam się subskrypcja tracimy co prawda dostęp do tytułów, ale nadal mamy dostęp do postępów w danej grze i zdobytych osiągnięć! Wystarczy więc wtedy albo kupić pełną wersję albo ponownie opłacić subskrypcję i możemy bawić się dalej.

Kupujemy ze zniżką!

Jeśli jakaś gra szczególnie przypadnie nam do gustu, będziemy mogli dokonać zakupu wersji cyfrowej ze specjalną zniżką 20%. Będzie ona również obowiązywała w przypadku wszystkich DLC do danej produkcji, które dzięki temu będą tańsze o 10%.

Kiedy rusza Xbox Game Pass?

Aby zapewnić użytkownikom konsol Xbox One najlepszą jakość nowej usługi, dostępnej wiosną tego roku, już dziś rozpoczęto testowanie jej z wybranymi członkami programu Xbox Insider. Po zakończeniu fazy testów, członkowie Xbox Live Gold otrzymają wcześniejszy dostęp do pełnej wersji Xbox Game Pass, zanim będzie ona dostępna dla wszystkich graczy.

Ile kosztuje Xbox Game Pass?

Proste pytanie, prosta odpowiedź – dostęp do pełnej biblioteki Xbox Game Pass otrzymacie za zaledwie 39,99zł miesięcznie!

Czy Xbox Game Pass wymaga Abonamentu Gold?

Na szczęście nie. Oczywiście jeśli będziecie chcieli zagrać w tryb multiplayer zakup abonamentu Gold będzie niezbędny, ale do ogrania kampanii dla jednego gracza nie ma konieczności jego wykupienia.

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie Xbox Game Pass.