Asset 3

Nighthaw-X3000 zmaterializuje się jeszcze w tym roku!

Andrzej Kała / 25.03.2017
komentarze: 0

W 2015 roku spore zamieszanie wywołał Nikodem Szewczyk swoją drugą produkcją – Nighthaw-X3000. Premiera tego tytułu była jednak odległa, przez co tytuł ten zniknął z mojego radaru. Teraz, kiedy premiera zbliża się wielkimi krokami, a gra została już ukończona, czas przyjrzeć jej się nieco bliżej.

Nazywasz się James Pilecki

Wcielamy się w postać James’a Pileckiego, którego życie nigdy nie rozpieszczało. Po śmierci żony szukał pocieszenia przy pomocy swojego ulubionego, wybornego, piwa.

Kilka dni temu jednak Ziemia została zaatakowana przez obcych, którzy oznajmili iż nasza planeta zostanie zniszczona i przetworzona na paliwo niezbędne do dalszych kosmicznych wojaży.

Nie jesteś jednak głupi i potrafisz połączyć fakty – brak Ziemi oznacza brak cudownego piwa, a przecież do tego nie możesz dopuścić. Zatem rozwiązanie jest tylko jedno – WOJNA!

Neony, lasery i… nie, nie ma dubstepu!

Nighthaw-X3000 zabiera nas w podróż w czasie do pełnego laserów okresu lat 80-tych, kiedy dominującymi kolorami w kontekście sci-fi były rozmaite odcienie różu i fioletu. Nie zabraknie również charakterystycznej, elektronicznej ścieżki dźwiękowej, choć próżno będzie tutaj szukać dubstepu.

Rozgrywka to klasyczny shoot’em up, w którym naszym głównym zadaniem jest przetrwać i strzelać do wszystkiego na naszej drodze.

Póki co PC, ale jest szansa na wersje konsolowe!

Nighthaw-X3000 zaoferuje zarówno kampanię dla jednego gracza jak i dodatkowe tryby, w których będzie mogła uczestniczyć dwójka graczy. Na plus należy zaliczyć kanapową kooperację, która powoli wraca do łask w przypadku gier niezależnych.

Gra, oprócz wysokiego poziomu trudności, zaoferuje także możliwość kupowania nowych statków, ulepszania ich i rozbudowy dostępnego arsenału. Otrzymamy także szeroki wachlarz przeciwników i urozmaicone poziomy, przez co rozgrywka zapewni nam zabawę na wiele godzin.

Obecnie Nikodem Szewczyk planuje premierę produkcji wyłącznie na platformie PC, ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to Nighthaw-X3000 ukaże się także na PlayStation 4 i Xbox One.