Asset 3

Blizzard zamierza odświeżyć StarCrafta!

Andrzej Kała / 27.03.2017
komentarze: 0

Prośby fanów zostały wysłuchane – Blizzard zamierza tchnąć na nowo życie w StarCrafta, a także w dodatek Brood War fundując zarówno podstawce jak i dodatkowi niezbędny facelift! Takie posunięcie raczej nie powinno zaskakiwać – w końcu tytuł ten na arenie e-sportowej nadal cieszy się sporą popularnością.

Choć nie otrzymamy tutaj pierwszej gry przerobionej na silnik StarCrafta 2, nie obejdzie się bez drobnych poprawek wizualnych. Najważniejszym celem dla twórców było jednak zachowanie rdzenia rozgrywki, która przez wiele lat przyciąga do siebie zarówno fanów jak i profesjonalnych graczy.

Dlatego też gra otrzyma wyłącznie lekkie wizualne szlify i wsparcie dla rozdzielczości 4K, a także nowszych systemów operacyjnych. Ostatecznego sznytu remasterowi nada przygotowana od nowa warstwa audio, a usprawniony matchmaking pozwoli na rywalizację graczy posiadających zarówno wersję odświeżoną jak i „oryginalną”.

Na obecną chwilę jeszcze nie wiemy kiedy dokładnie odświeżona wersja trafi do sprzedaży (choć na 100% nastąpi to latem 2017 roku), ale Blizzard potwierdził już oficjalnie, że w momencie gdy Remaster trafi na rynek, oryginalne wersje StarCrafta i dodatku Brood War będą dostępne całkowicie za darmo!