Asset 3

Games with Gold – Maj 2017

Andrzej Kała / 22.04.2017
komentarze: 0

Można już śmiało założyć, że co miesiąc to Microsoft jako pierwszy zaprezentuje swoją ofertę dla subskrybentów. To kolejny miesiąc, kiedy firma z Redmond prezentuje ofertę Games with Gold na długo przed końcem obecnego miesiąca. Niestety po ostatnich mocnych miesiącach, tym razem tempo nieco spada.

Xbox One

Obecna generacja otrzyma dwie produkcje, które trudno nazwać wielkimi „blockbusterami”. W Wasze ręce trafią dwie mniejsze gry przygodowo-platformowe:

  • Giana Sisters: Twisted Dreams – niezależna gra nawiązująca do starego klasyka jeszcze z czasów Commodore 64. Jeśli jednak jesteście miłośnikami trudnych platformówek z ciekawą mechaniką, to warto rzucić okiem na tę produkcję.
  • Lara Croft and the Temple of Osiris – druga odsłona serii spinoffów z panną Croft, będąca ciekawym połączeniem gry przygodowej i strzelanki ukazanej w widoku izometrycznym.

Obie gry to przedstawiciele specyficznego gatunku i raczej „małe produkcje”, ale mają sporo uroku i jeśli trafią w Wasz gust to na bank zapewnią wiele godzin dobrej zabawy.

Xbox 360

Poprzednia generacja doczeka się natomiast wielkiej celebracji Gwiezdnych Wojen w postaci dwóch ciekawych produkcji osadzonych w tym uniwersum.

  • Star Wars: The Force Unleashed 2 – gra akcji przeznaczona raczej dla starszych graczy, w której możemy posmakować jak to jest być reprezentantem ciemnej strony mocy. Nie jest to wybitna produkcja, ale bez dwóch zdań bardzo solidna.
  • LEGO Star Wars: The Complete Saga – jeśli znacie na wylot oryginalną trylogię Gwiezdnych Wojen, uwielbiacie klocki LEGO, a na dodatek macie „pod ręką” młodsze pokolenie, to produkcja ta zapewni Wam dziesiątki godzin świetnej zabawy.

Oczywiście obie powyższe produkcje będą dostępne także dla posiadaczy konsoli Xbox One w ramach wstecznej kompatybilności.

Podsumowanie – daty i zwiastun.

Na koniec, jeszcze w skrócie daty kiedy gry będą udostępniane oraz krótki zwiastun prezentujący tę ofertę.

  • Giana Sisters: Twisted Dreams – 01.05 – 31.05
  • Lara Croft and the Temple of Osiris – 16.05 – 15.06
  • Star Wars: The Force Unleashed 2 – 01.05 – 15.05
  • LEGO Star Wars: The Complete Saga – 16.05 – 31.05