Asset 3

Co pokazała Bethesda na E3 2017

Andrzej Kała / 12.06.2017
komentarze: 0

Bethesda na E3 2017 w ciągu 30 minut przedstawiła cały swój arsenał, którego najjaśniejszym punktem jest bez wątpienia Wolfenstein II: The New Colossus. Pojawiły się także m.in. zapowiedź The Evil Within 2 oraz dodatku do Dishonored 2 oraz dwa tytuły stworzone z myślą o VR.

Bethesda nie wkracza w VR

Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami zaprezentowano Fallout 4 VR, który wygląda świetnie i dla fanów posiadających HTC Vive będzie pozycją obowiązkową. Premiera w październiku.

Drugi tytuł jest nieco zaskakujący, bowiem chodzi o DOOM VFR. Czy przeniesienie szybkiej strzelanki jaką był Doom do VR może się udać? Wygląda to na świetny opróżniacz zawartości żołądka, ale jednocześnie sprawia wrażenie przemyślanego i dopracowanego projektu. Gra trafi zarówno na HTC Vive jak i PlayStation VR jeszcze w tym roku.

The Evil Within 2

Tym razem Sebastian Castellanos będąc na dnie otrzyma szansę ocalenia swojej córki. Wiąże się to jednak z wejściem do świata pełnego koszmarów i odkrycia historii niegdyś spokojnego miasteczka.

Premiera 13.10.2017 na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Dishonored: Death of the Outsider

W pierwszym, samodzielnym rozszerzeniu świata Dishonored powróci znana z Dunwall Billie Lurk, która na swojej drodze ponownie spotka swojego mentora – Dauda. Tym razem wybierzemy się w podróż do Karnaca aby wykonać karkołomne zadanie i zabić Outsidera.

Dishonored: Death of the Oursider już 15.09.2017 pojawi się na PS4, PC i Xbox One.

Wolfenstein 2: The New Colossus

Na deser zostawiłem sobie najmocniejszą zapowiedź tej konferencji, czyli Wolfenstein 2: The New Colossus. W drugiej pełnoprawnej części przyjdzie nam walczyć z Nazistami na terenie Stanów Zjednoczonych jako ruch oporu. Jeszcze więcej rozwałki w starym stylu, w świetnej oprawie audiowizualnej.

Premiera 27.10.2017 na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

Pozostałe zapowiedzi

Skyrim na Nintendo Switch, choć może jest pozycją już leciwą, fanom Nintendo pozwoli w końcu poznać ten świat.

Postarano się także znów skusić graczy do wkroczenia do świata The Elder Scrolls Online

A dla tych, którzy tworzą bądź po prostu interesują się modami do Fallouta i Skyrim, pojawi się Creator’s Club.

Dla każdego coś miłego

Podsumowując, Bethesda na E3 2017 zaprezentowała całkiem solidny zestaw tytułów, który oferuje każdej grupie fanów dokładnie to, na co czekali. Dla mnie z powyższych tytułów liczy się tylko Wolfenstein 2: The New Colossus, ale spełnienie chyba wszystkich próśb i domysłów graczy to największy plus tej konferencji.