Asset 3

Konferencja Sony na E3 2017

Andrzej Kała / 13.06.2017
komentarze: 0

Ostatnią dużą konferencją tegorocznych targów była konferencja Sony. Pojawiło się wiele wyczekiwanych produkcji, ale dużym zaskoczeniem jest brak Death Stranding i The Last of Us 2. Również prezentacja nowego zwiastuna GT Sport miała miejsce na chwilę przed konferencją.

Uncharted: Lost Legacy

Tytuł ten został zapowiedziany już w zeszłym roku i był sporym zaskoczeniem, a jak mogliśmy się dowiedzieć od samego Neila Druckmanna, to właśnie najnowsza odsłona serii jest powodem absencji The Last of Us 2.

W tym roku mieliśmy okazję zobaczyć zwiastun skupiający się na historii zawartej w Uncharted: Lost Legacy.

Premiera już 22.08.2017r.

Horizon: Zero Dawn – The Frozen Wilds

Najnowsza produkcja Guerilla Games doczeka się pierwszego rozszerzenia. The Frozen Wilds to nie tylko nowa historia, ale również zupełnie nowa lokacja i nowe typy maszyn, z którymi przyjdzie nam walczyć.

Nadal mam jeszcze do nadrobienia podstawkę Horizon: Zero Dawn i mam nadzieję, że wyrobię się przed premierą dodatku.

Nie podano jednak daty premiery.

Days Gone

W końcu mieliśmy okazję zobaczyć nieco dłuższy materiał wideo z rozgrywki prezentujący otwarty świat i jedną z misji. Skradanie, walka wręcz, unikanie konfrontacji z zarażonymi – to wszystko wygląda świetnie, ale i tak cały splendor skradł potężny niedźwiedź-zombie.

Nadal nie mamy daty premiery, ale biorę ten tytuł w ciemno już pierwszego dnia!

Shadow of the Colossus

Dla mnie największe zaskoczenie ze strony Sony na E3 2017. Niestety ominęła mnie okazja ogrania tego tytułu za czasów PlayStation 2. Poprzednia generację „przesiedziałem” na konsoli Xbox 360, więc i remastera nie miałem okazji zagrać. Dlatego też cieszę się jak dziecko, że Shadow of the Colossus doczeka się kolejnej, usprawnionej wersji na PlayStation 4.

Konkretnej daty premiery nie ma, ale czekam już tak długo, że spokojnie poczekam jeszcze chwilę.

Detroit: Become Human

Dawno nie było nic nowego na temat tej produkcji, a już od pierwszej zapowiedzi wyczekuję jej przebierając nogami. Nowy zwiastun tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że czeka mnie ciekawa opowieść z dobrze napisanymi postaciami w klimacie sci-fi.

Mam nadzieję, że Quantic Dream nie zawiedzie i po nieco słabszym Beyond: Two Souls znów dostarczy mocnych wrażeń.

God of War

Robiłem kilka podejść do starszych odsłon serii God of War, ale jakoś nie siada mi ten slasher. Zupełnie inaczej wygląda sprawa z tym, co zostało zaprezentowane podczas konferencji. Nowy God of War zapowiada nam ciekawą historię, zupełnie inną dynamikę rozgrywki, a jednocześnie gra pozostaje u podstaw dynamicznym slasherem.

Choć premiera dopiero w przyszłym roku, zamierzam w końcu przeprosić się z Kratosem i zagrać.

Call of Duty: WWII

Tym razem mieliśmy okazję rzucić okiem na tryb sieciowy w Call of Duty: WWII. Miła odmiana od futurystycznych klimatów i chyba w końcu przeproszę się z tą serią. Jestem bardzo ciekaw jak bardzo widowiskowa będzie kampania i czy poczujemy brutalny klimat II Wojny Światowej.

Premiera już 03.11.2017r.

Marvel Spider-Man

Po krótkiej i niewiele mówiącej zapowiedzi tego tytułu w zeszłym roku wszyscy czekaliśmy trzymając mocno kciuki za produkcję Insomniac. W nocy wszystko się wyjaśniło i wygląda na to, że dostaniemy bardzo dobrą grę z pajęczakiem! Dynamika, system walki, swoboda poruszania się – wszystko w prezentowanej rozgrywce działało i wyglądało fantastycznie.

PlayStation VR

Na konferencji nie mogło zabraknąć PlayStation VR, o którym Sony nie zapomina. Zaprezentowano kilka nowych produkcji, z których przynajmniej dwie chętnie bym ograł już teraz posiadając ten gadżet.

Moją uwagę przykuł klimatyczny The Inpatient, z akcją umiejscowioną w Blackwood Sanatorium ponad 60 lat przed wydarzeniami znanymi z Until Dawn.

Drugą grą jest Bravo Team, wywołujący bardzo pozytywne skojarzenia z Farpoint. Jeśli fundamenty rozgrywki będą podobne, to jest szansa na kawał solidnego shootera w VR.

Produkcji na PlayStation VR było oczywiście zapowiedzianych znacznie więcej. Jeśli jesteście ciekawi pozostałych tytułów, to zapraszam na eurogamer.pl.

Sony na E3 2017 jednak bez efektu wow

Gdyby nie Shadow of the Colossus, który mnie osobiście ucieszył niesamowicie, w konferencji całkowicie zabrakłoby efektu wow. Nie oznacza, to że konferencja była słaba, oj nie nie. Zaprezentowane tytuły to rozwinięcie zeszłorocznych zapowiedzi i każdy jeden wyglądał fantastycznie. Choć na niektóre premiery musimy poczekać do przyszłego roku, to jednak już teraz można powiedzieć, ze 2018 rok powinien dorównać obecnemu, zakładając, że terminy się nie poprzesuwają.

Szkoda tylko, że The Last of Us 2 ustąpiło miejsca Uncharted: Lost Legacy, no i zabrakło nowego projektu Kojmy – Death Stranding. Mam nadzieję, że te dwie produkcje pojawią się jednak podczas tegorocznego PlayStation Experience w grudniu.