Asset 3

Indie Games – Winter uprising

Andrzej Kała / 1.12.2010
komentarze: 0

Indie games nigdy nie były w centrum moich zainteresowań. Gry tworzone przez amatorów, sprzedawane za pośrednictwem (w tym przypadku) platformy Xbox Live, jakoś nie potrafiły mnie do siebie przekonać. Zawsze kojarzyły mi się z bzdurnymi grami o puszczaniu bąków czy prostymi grami logicznymi.

Owszem, kilka razy obił mi się o uszy tytuł „I MAED A GAM3 W1TH Z0MB1ES!!!1„, ale nic poza tym. Może jakąś barierą w tym wszystkim był brak implementacji osiągnięć w tych grach, które jednak są nieodłączną częścią Xbox Live. Na plus przemawiały jednak zawsze ceny tych gier, które sięgają maksymalnie 400 MS Points i to za tytuły które jak się okazało są naprawdę wysokiej jakości.

Wygląda jednak na to, że nie tylko ja miałem takie spojrzenie na temat Indie Games, ale jest to powszechnie panująca opinia na ich temat. Tym bardziej zainteresowałem się nowym pomysłem na promocję, który wyszedł od samych autorów tych gier.

W zasadzie zaczęło się od oburzenia jakie wywołało przesunięcie zakładki Indie Games na dashboardzie konsoli z sekcji „Games and Demos” do „Speciality shops”. Niby drobna zmiana, ale ustawianie Indie games na równi z pierdołami dla avatarów nie mogło wpłynąć korzystnie na ich popularyzację. Microsoft zbagatelizował problem, jednocześnie uznając, że umieszczenie zakładki z Indie games bezpośrednio przy dodatkach dla avatarów może wręcz bardzo korzystnie je promować.

Twórcy jednak nie pozostali bierni i postanowili walczyć o swoje innym sposobem – stąd właśnie akcja Indie Games – Winter Uprising, która ma na celu przyciągnięcie graczy. Na czym to polega? W grudniu, 14 wysokiej jakości tytułów będzie miało swoje premiery, bądź bardzo promocyjne ceny aby zachęcić więcej osób do zapoznania się z nimi.

Na początek przygotowano grę typu Roguelike. Tak, może się to wydawać nieco dziwne, gdyż gatunek roguelike kojarzy mi się raczej z początkiem lat 90tych. Jestem bardzo ciekaw czy faktycznie „EPIC DUNGEON” jest warty uwagi, grafika wydaje się całkiem w porządku – nie jest to zaawansowane 3D, a raczej prosta pikseloza po lekkim facelifcie. Za cenę 80MS Points chętnie bym spróbował, jednak na obecną chwilę moje konto to zaledwie 40 punktów. Będę jednak miał na uwadze ten tytuł.

Cała akcja wydaje mi się bardzo interesująca. Zapowiada się „wysyp” ciekawych gier, wysokiej jakości od niezależnych twórców w niskich cenach. Coś mi mówi, że chyba ulegnę tej „promocji” i w najbliższym czasie zakupię kilka tytułów.

Na koniec jeszcze krótki trailer promocyjny.

[vimeo]http://vimeo.com/17314563[/vimeo]