Asset 3

Spike VGA już dziś wieczorem

Andrzej Kała / 11.12.2010
komentarze: 0

Już dziś wieczorem jedno z największych wydarzeń końca roku – Spike Video Game Awards. Poza oczywistym wyborem najlepszej gry roku 2010, wydarzenie to jest ważne z innego powodu. Bardzo wielu producentów po raz pierwszy ogłasza swoje nowe produkcje właśnie w trakcie trwania gali. Nie inaczej będzie w tym roku, a przedsmak tego już mamy w postaci wielu teaserów które nic nie mówią, a jedynie pobudzają wyobraźnię.

Na początek to na co czekam najbardziej – czyli BioWare. Mam nadzieję, że plotki na temat Mass Effect 3 nie są pomyłką i faktycznie zobaczymy zapowiedź ostatniej części trylogii. Jak wspomniałem – wczoraj, „niechcący” zapewne, wyciekł do sklepu EA „Mass Effect 3”, a w jego opisie mogliśmy przeczytać informacje o płonącej ziemi atakowanej przez rasę maszyn pochodzącą spoza granic znanej nam przestrzeni kosmicznej. Wcielimy się w postać Sheparda, a jedyną nadzieją na ocalenie ludzkości, jest zjednoczenie wszystkich cywilizacji w galaktyce aby przepuścić ostateczny atak w celu odbicia Ziemi. Dla mnie zapowiada się prze kozacko i już nie mogę się doczekać. Pojawiły się plotki na temat przeobrażenia Mass Effect w strzelaninę, ale nawet jeśli to podejrzewam że dotyczyło to będzie jedynie trybu multiplayer, o którym jest coraz głośniej. Poniżej trailer o którym ostatnio jest bardzo głośno.

Zapewne dostaniemy również porcję nowych informacji na temat Dragon Age 2, ale pomimo całej mojej sympatii do pierwszej części serii – nadal bardziej jaram się nową odsłoną przygód Sheparda.

Druga pozycja, która bardzo mnie interesuje to „Batman: Arkham City”. Druga część niesamowitej gry wydanej w zeszłym roku, która po cichu skradła wiele nominacji do gry roku, a w kilku serwisach nawet została nią uznana. Fantastyczny klimat, świetna oprawa i mistrzowskie wykonanie – te wszystkie elementy zebrane w jednym miejscu przesądziły o sukcesie „Batman: Arkham Asylum”. O kolejnej odsłonie wiemy tyle, że ma przenieść się do miasta oraz do galerii „złych” dołączyć może kilka nowych postaci – mówi się o Pingwinie i Dwóch Twarzach. Mam już wypieki na twarzy i mam nadzieję, że dziś wieczorem wreszcie będziemy mogli dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej gry.

Trzeci tytuł, który po przetrawieniu wrażeń jakie pozostawiła pierwsza część wydaje mi się coraz bardziej interesujący to „Prototype 2”. Hasło „Murder your maker” jest głównym bohaterem poniższego teasera i prawdę powiedziawszy póki co nic nie wiadomo na temat tej gry. Jeśli twórcy poprawią niedoróbki z pierwszej części, dodadzą wciągającą fabułę i podciągną oprawę to może być to cichy hit. Ciekaw jestem czy podczas VGA zobaczymy coś więcej na temat „Prototype 2”.

Oczywiście to nie jedyne gry, o których dowiemy się coś więcej, pojawiło się także wiele teaserów dla innych platform m.in „Uncharted 3” na PS3, ale jako posiadacz tylko jednej konsoli, niespecjalnie interesuję się „konkurencją”. Czekam niecierpliwie na to czym zostaniemy zaskoczeni dziś wieczorem. Jutro podsumowanie gali – bez dwóch zdań.