Asset 3

Spike VGA – Co nowego?

Andrzej Kała / 12.12.2010
komentarze: 0

Wyniki głosowań w poszczególnych kategoriach VGA jakoś niespecjalnie mnie interesowały, gdyż jak wspomniałem we wcześniejszym wpisie, czekałem na to co pokażą nam developerzy. Kroiło się sporo niespodzianek i mogę śmiało powiedzieć, że czuję się usatysfakcjonowany. Ale do rzeczy – co jest dane nam zobaczyć?

Mass Effect 3

Tak, potwierdziło się – Shepard powraca. Zgodnie z opisem, który wyciekł wcześniej, faktycznie trwa inwazja na ziemi, a Shepard jest ostatnią nadzieją na ocalenie ludzkości. Wiemy już napewno, że atakująca rasa to „reapers” znani nam dobrze z pierwszej odsłony trylogii. Zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż patrząc na to jak trudne było pokonanie statku „Sovereign”, pokonanie całej armii reaperów wydaje się nielada wyczynem. Jaram się niesamowicie, a przede wszystkim ciekaw jestem czy choć część rozgrywki będzie się toczyła na ziemi (a jeśli tak, to gdzie?). Poniżej trailer oficjalnie zapowiadający trzecią odsłonę serii „Mass Effect”.

Batman: Arkham City

O tym, że gra powstaje wiadomo już od jakiegoś czasu. Pojawiało się wiele spekulacji odnośnie przeciwników na których się natkniemy, ale muszę przyznać, że Hugo Strange jako główny „zły” to jest duże zaskoczenie, tym bardziej że do tej pory w materiałach Joker był sugerowany jako właśnie ten główny „zły”. Tym, co wywołało u mnie dreszcze jest fakt, że Hugo Strange nie tylko zna tożsamość Batmana, ale być może zna również wiele innych sekretów. Pełny trailer poniżej.

Prototype 2

Dowiedzieliśmy się również nieco więcej na temat nowej odsłony „Prototype”. Zapowiada się starcie dwóch prototypów, co niestety wydaje mi się nieco czerstwe, ale być może kolejne informacje na temat tej gry będą ciekawsze. Na obecną chwilę jednak średnia fabuła i więcej tego samego. Interesujące jednak jest, że w pełnym trailerze zmieniono „Murder your maker” na „Destroy your maker”. Poniżej wspomniany trailer.

Forza Motorsport 4

To pierwsze zaskoczenie rozdania nagród Spike VGA. W każdej sekundzie tego trailera widać, że chłopaki z Turn 10 mają zamiar zrównać Gran Turismo 5 z ziemią i to w każdej dziedzinie. Przede wszystkim duży nacisk jest postawiony na wirtualny model samochodu, który sugeruje wykonanie aut z dużą dbałością o detale… i to wszystkich dostępnych. Druga sprawa to dodatkowe tryby gry – ja zauważyłem wyścigi Nascar, zawody driftowe i rajdy. Zastanawia mnie kilka ujęć z płaskiego terenu na pustyni, czyżby jakieś testowanie samochodów na specjalnym torze? Pojawia się także ujęcie jazdy w nocy, więc może dołączą do tego zestawu zmienne warunki pogodowe oraz pory dnia. Bez dwóch zdań – chłopcy z Turn 10 nie próżnują.

Elder Scrolls V: Skyrim

Skyrim ma być kolejną odsłoną serii Elder Scrolls i bezpośrednią kontynuacją wydarzeń z „Elder Scrolls: Oblivion”. Póki co jest to w zasadzie nieco bardziej rozbudowany teaser, ale sam fakt że Bethesda pracuje nad kolejną odsłoną serii Elder Scrolls. Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące.

Insane

„Insane” moim zdaniem to cichy hit tegorocznych VGA. Guillermo del Toro zabiera się za przemysł gier! Teaser jest bardzo skąpy w informacje, ale niesamowicie klimatyczny. Zapowiada się dobry survival horror (albo po prostu horror), ale niestety jest jeden minus – gra jest dopiero zapowiadana na rok 2013. „Insane” ma zadatki na to by stać się świetnym tytułem, jak czas pokazuje jednak, nie zawsze twórcy potrafią wykorzystać ten potencjał.

2011 – Rok dużych premier

Pod koniec każdego roku dochodzę do wniosku, że to najlepszy rok w historii gier komputerowych i nie da się go przebić. Przyszły rok jednak zapowiada się jeszcze lepiej. Gears of War 3, Bulletstorm, Mass Effect 3, Batman: Arkham City, Forza Motorsport 4, Elder Scrolls: Skyrim, Dragon Age II, Prototype 2, L.A. Noire. A to tylko niektóre z premier zapowiedzianych na przyszły rok, bo znając mnie o kilku tytułach zapomniałem.

Zapowiada się kolejny mocno wykręcony rok, więc jeśli macie zaległości (jak ja), to trzeba wrzucić wyższy bieg i nadrabiać je szybko, bo potem może być duży problem.