Asset 3

„Cardinal Quest” – tylko dziś, całkowicie za darmo

Andrzej Kała / 3.10.2011
komentarze: 0

Ido Yehieli, autor „Cardinal Quest” ogłosił, że przez cały dzisiejszy dzień będzie można pobrać tę produkcję całkowicie za darmo. Pytanie tylko – czym właściwie jest „Cardinal Quest„?

Jest to niezależna produkcja, wzorowana na jednym z najpopularniejszych gatunków lat osiemdziesiątych roguelike, z którego garściami czerpały takie tytuły jak „Gauntlet”, czy choćby opisywane przeze mnie niezależne „Epic Dungeon” i „Desktop Dungeons„. Mamy więc do wyboru trzy postacie – wojownika, maga i łotrzyka, a stawiane przed nami zadanie to pokonanie złego Minotaura. Proste jak budowa cepa, jak to zwykle bywa w tego typu produkcjach, ale do zabawy spokojnie wystarcza.

Po wybraniu naszego bohatera, zostajemy wrzuceni do lochów, które za każdym razem są generowane losowo. Po drodze napotkamy skrzynie ze skarbami, spore ilości rozmaitego ekwipunku, a także to co czeka na każdego śmiałka w lochach – stado przeciwników. Walka jest bajecznie prosta i sprowadza się po prostu do poruszenia postacią w kierunku przeciwnika aż ten padnie. Wyjątkiem są czary, w przypadku których po użyciu należy wskazać kursorem cel.

Może jestem tylko wyjątkiem, ale takie gry jako przerywniki fantastycznie się sprawdzają w moim przypadku i uważam, że „Cardinal Quest” jest tytułem, któremu warto poświęcić trochę czasu jeśli mamy ochotę na nieco niezobowiązującej rozgrywki. Tym bardziej, jeśli kiedyś fascynowały nas gry rougelike. Dla tych, którzy nie są do konca przekonani jest zawsze wersja demonstracyjna, natomiast biorąc pod uwagę fakt, że dziś tytuł jest dostępny całkowicie za darmo – warto skusić się od razu na pełną wersję.

Gra jest dostępna na PC (Windows/Linux) oraz Mac, a aby otrzymać tytuł za darmo w trakcie dokonywania zakupów poprzez BMT Micro Shopping Cart należy wpisać kod BXZQ00097. Jedynym minusem (dla niektórych) może być fakt, że tytuł wymaga zainstalowania środowiska Adobe Air, ale u mnie odbyło się to całkowicie bezboleśnie.