Asset 3

Tryb multiplayer w „Mass Effect 3”?

Andrzej Kała / 3.10.2011
komentarze: 0

Jeden ze sklepów w Południowej Afryce wypuścił ulotkę promującą edycję kolekcjonerską „Mass Effect 3„, na której możemy przeczytać że edycja ta zawiera m.in. przepustkę do gry w trybie multiplayer.

O trybie tym krążyły pogłoski już od dłuższego czasu, choć do tej pory nikt nie potwierdzał tych rewelacji. Jeśli dołożymy do tego fakt, że magazyn Xbox World zamierza zaprezentować w najnowszym wydaniu tzw. „killer new feature” to zaczyna się to układać w pewną całość. Pozostają jednak dwa pytania – czy „Mass Effect” potrzebuje tego trybu? A jeśli jego pojawienie się jest nieuniknione, to jak powinien wyglądać?

Moim zdaniem BioWare szykuje nam tryb, który będzie jedynie osadzony w uniwersum Mass Effect, ale nie będzie miał grubszego związku z tytułem. Przygody Sheparda do tej pory były doświadczeniem które chłonęło się godzinami w samotności, a dokładanie trybu kooperacji do gry RPG, która potrafi zająć nawet kilkadziesiąt godzin jest bez sensu. Chyba, że będzie to zestaw osobnych misji wzorem trybu Spec Ops z „Modern Warfare 2„?

Czas pokaże, ale ewidentnie BioWare szykuje nam sporą niespodziankę. Premiera „Mass Effect 3” zaplanowana jest na 06.03.2012 na PC, PS3 i Xbox360.