Asset 3

Multiplayer w „Mass Effect 3” oficjalnie potwierdzony

Andrzej Kała / 11.10.2011
komentarze: 0

A więc plotki okazały się prawdą i BioWare faktycznie zaserwuje nam tryb wieloosobowy w „Mass Effect 3„. Na szczęście zdecydowali się na wariant, który mnie przekonuje a przy okazji będzie miał wpływ na kampanię dla jednego gracza.

Na oficjalnym forum studio wypuściło FAQ, w którym udzieliło odpowiedzi na kilka pytań. Razem z trójką przyjaciół za pomocą trybu kooperacji będziemy mogli wziąć udział w misjach osadzonych „obok” głównego wątku, aczkolwiek mających wpływ na wydarzenia w kampanii. Nie jest jednak obecnie wyjaśnione jaki i jak duży wpływ to będzie. Na misje też nie będą miały wpływu zapisane gry z „Mass Effect 1” i „Mass Effect 2„.

Do wyboru zostanie nam oddanych spora ilość klas postaci spośród różnych ras oddziału Special Forces, choć na obecną chwilę dokładne informacje na temat klas i ras nie zostały udzielone. Stawiane przed nami zadania mają wymagać od nas odbicia różnych terytoriów spod kontroli przeciwnika.

Tryb kooperacji to tylko jeden z wielu aspektów systemu nazywanego „Galaxy at War„. System ten za pomocą wielu czynników będzie określał czy Shepard jest gotowy na uratowanie galaktyki. W późniejszym czasie zostaną ogłoszone dodatkowe platformy i sposoby dostępu do tego systemu. BioWare zaznacza jednak, ze jest możliwe ukończenie „Mass Effect 3” i ocalenie galaktyki bez jakiejkolwiek styczności z systemem „Galaxy at War„.

Patrząc na to co przedstawiło do tej pory BioWare możemy spać spokojnie. To chyba najlepsze rozwiązanie trybu wieloosobowego jakie można było uwzględnić w „Mass Effect„, do tego wykonane z charakterystycznym dla BioWare rozmachem.