Asset 3

Valve odnotowało włamanie do usługi Steam

Andrzej Kała / 11.11.2011
komentarze: 0

Hakerzy zaatakowali usługi Steam, w wyniku czego uzyskali dostęp do wielu informacji na temat użytkowników. Tak więc jeśli używacie tej usługi i mieliście powiązaną z nią kartę kredytową, to miejcie się na baczności.

Wczoraj wieczorem Valve, a dokładnie Gabe Newell, oficjalni potwierdził te doniesienia i przyznał, że hakerzy uzyskali dostęp do bazy danych zawierających informacje na temat użytkowników: nazwy użytkowników, zakodowane hasła, lista zakupionych gier, adresy e-mail, adresy płatności oraz zaszyfrowane informacje na temat karty kredytowej. O ile na obecną chwilę nie ma żadnych dowodów na wykorzystanie skradzionych danych, Newell prosił użytkowników Steam o monitorowanie aktywności na kartach kredytowych.

Newell również uspokaja, gdyż najwyraźniej dostęp uzyskano jedynie do kilku kont powiązanych z oficjalnym forum Steam, natomiast wygląda na to, że żadne dane głównych kont Steam nie zostały skradzione na obecną chwilę jednak nie ma informacji potwierdzających w 100% wykorzystanie skradzionych danych. Valve przeprosiło już swoich użytkowników.

Warto jednak śledzić tę sprawę, bo jak zapewne pamiętacie, atak na PSN również zaczął się niewinnie.