Asset 3

„Elder Scrolls V: Skyrim” sprzedaje się świetnie

Andrzej Kała / 15.11.2011
komentarze: 0

Najbardziej wyczekiwana produkcja fantasty rpg Bethesdy od czasów „Elder Scrolls IV: Oblivion” rozchodzi się jak ciepłe bułeczki. Od premiery minęło dopiero kilka dni, a już można spokojnie mówić o świetnym wyniku sprzedażowym.

Przede wszystkim jest platforma na której „Elder Scrolls V: Skyrim” sprzedaje się lepiej niż… „Modern Warfare 3„! Mowa w tym przypadku o platformie sprzedażowej Steam, na której rozeszło się trzy razy więcej kopii RPG od Bethesdy niż nowej odsłony najbardziej znanej strzelaniny wojennej od Activision!. Tak, dobrze przeczytaliście – 3 kopie „Elder Scrolls V: Skyrim” = 1 kopia „Modern Warfare 3”.

A jak wygląda całkowita sprzedaż „Elder Scrolls V: Skyrim„? Na obecną chwilę odliczając sprzedaż elektroniczną, w ciągu weekendu ze sklepów zniknęło prawie 3,5miliona kopii! Spośród tych wszystkich pudełek 59% trafiło do właścicieli Xbox360, 27% do posiadaczy Playstation 3 a zaledwie 14% to wersje przeznaczone na PC. Jeśli to tempo się utrzyma, to jedyną produkcją która się sprzeda lepiej będzie „Modern Warfare 3„.

Przyznam, że nie jestem ani odrobinę zaskoczony. Dopiero wgryzam się w „Elder Scrolls V: Skyrim„, ale to niesamowita produkcja która pomimo niedoskonałości wciąga mnie i to bardzo.