Asset 3

„Halo” przenosi się do dwóch wymiarów i wygląda świetnie!

Andrzej Kała / 5.12.2011
komentarze: 0

Wielokrotnie już powtarzałem, że scena gier niezależnych przeżywa niesamowitą eksplozję w tym roku i ilość wypuszczanych gier naprawdę wysokiej jakości jest porażająca. Wszystkie te gry to w zasadzie nowe marki, ale tym razem mamy do czynienia z przeniesieniem klasyka do dwuwymiarowego świata. Mowa oczywiście o Halo„.

Tytuł „Halo: Out With a Whimper” powstaje od 2010 roku i jest projektem tworzonym całkowicie przez fanów serii, mającym na celu przeniesienie strzelaniny ze świata trójwymiarowych gier FPP do świata dwuwymiarowych platformówek. Nie jest to pierwsza taka próba, ale zwróciłem uwagę na ten przypadek z kilku względów. Przede wszystkim świetna oprawa graficzna, która póki co jeszcze jest w fazie dopracowywania, ale mimo to urok pixelartu przyciąga mnie jak magnes. Druga sprawa to zawartość – oprócz kampanii otrzymamy również tryb survival – Firefight. Poza tym gra pozwoli również na zmianę wyglądu pancerza, oraz śledzenie statystyk.

Więcej szczegółów znajdziecie na oficjalnej stronie projektu, warto jednak jeszcze odnotować że gra jest i pozostanie dostępna całkowicie za darmo.

Na deser – mała galeria oraz dwa materiały wideo prezentujące rozgrywkę.