Asset 3

Nowy bohater „Assassin’s Creed III” i sporo nowych informacji

Andrzej Kała / 26.03.2012
komentarze: 0

Dzisiaj dostaliśmy kolejną, całkiem sporą dawkę nowych informacji na temat Assassin’s Creed III. Poznamy nowego asasyna – Connora, dowiemy się również nieco więcej na temat świata po którym przyjdzie nam się poruszać. Moje obawy zostały rozwiane – szykuje się niezły powiew świeżości.

Connor

Nowy bohater serii będzie mieszkańcem Ameryki Północnej o brytyjsko-amerykańskich korzeniach. Urodzony w Mohawk Valley nosi imię Ratohnhake:ton. Do bractwa asasynów dołączył w 1770 roku.

Connor podobnie jak jego poprzednicy będzie całkiem nieźle uzbrojony – na średni dystans będzie mógł eliminować przeciwników przy pomocy dwóch pistoletów. Na dłuższy dystans natomiast przyda się przewieszony przez plecy łuk. Krótki dystans to domena ukrytego ostrza, charakterystycznego dla każdego asasyna, oraz tomahawk.

Świat

Akcja „Assassin’s Creed III” umiejscowiona będzie w Ameryce Północnej – odwiedzimy Nowy Jork oraz Boston. Oba miasta będą wypełnione po brzegi postaciami niezależnymi, które mają wchodzić w interakcje zarówno między sobą jak i z naszym bohaterem w o wiele bardziej przekonywujący sposób niż do tej pory. Nowym elementem są jednak dzikie tereny, które znajdują się wokół miast.

Po raz pierwszy oprócz różnych pór roku będziemy mieli również do czynienia z dziką naturą. Co więcej – Connor będzie mógł polować na dzikie zwierzęta. Upolowane zwierzęta będzie można obdzierać ze skóry, które wymienimy na nagrody.

Walka

Nieco inaczej będzie również wyglądała taktyka podczas starcia z grupą żołnierzy uzbrojonych w muszkiety. Ekipa Ubisoftu szperając w książkach historycznych odkryła, że czas przeładowania muszkietów był niesamowicie długi, co pozwala Connorowi bez problemu skrócić dystans między kolejnymi strzałami. Przeładowanie tej broni zajmowało dosłownie minutę.

Minuta spokojnie wystarczy aby nasz asasyn zdołał przedostać się do tej grupy przeciwników i dokonać dzieła mordu przy użyciu ukrytego ostrza bądź broni dopasowanych do jego umiejętności i otoczenia. W przypadku krótkiego dystansu tak jak pisałem wcześniej będzie to ukryte ostrze i tomahawk ale również sztylet.

Animus i Desmond

„Assassins’ Creed III” oczywiście będzie kontynuowało wątek Desmonda, który zostanie rozbudowany jeszcze bardziej niż miało to miejsce do tej pory. Jego historia była do tej pory najsłabszym elementem serii, a studio bez dwóch zdań nie poświęciło mu należytej uwagi. Tym razem jednak ma się to zmienić, ale czy Ubisoft sprosta zadaniu – przekonamy się po premierze.

Poniżej jeszcze możecie zobaczyć materiał, będący wywiadem przeprowadzonym przez serwis VG247 z Tommym Francois.

Premiera „Assassin’s Creed III” zaplanowana jest na 31.10.2012r w przypadku wersji na Xbox360 oraz Playstation 3. Wersje przeznaczone na PC i Nintendo WiiU nie mają jeszcze ustalonej daty premiery.