Asset 3

Assassin’s Creed – pierwsze szkice i wideo z prototypu

Andrzej Kała / 7.05.2012
komentarze: 0

Seria Assassin’s Creed jest obecnie jedną z kluczowych marek Ubisoftu. Kolejne odsłony przynoszą sporo nowych elementów rozgrywki, przy okazji szlifując wszelkie niedociągnięcia poprzedniczek. Na początku jednak tytuł ten wyglądał nieco inaczej…

Patrząc na szkice koncepcyjne możemy zauważyć że wstępna wizja Altaira, nie odbiegała zbytnio od tego co mogliśmy zobaczyć w pierwszej odsłonie Assassin’s Creed. Mamy tutaj zarówno podróżowanie na koniu, różne rodzaje broni – od krótkich noży przez dłuższe miecze, a nawet charakterystyczne dla całej serii ukryte ostrze. Strój samego zabójcy również jest mocno zbliżony do finalnej wersji znanej z gry.

Ciekawiej jednak prezentuje się materiał wideo, na którym możemy zobaczyć kilka prototypowych gier w akcji, z których jednak najważniejsza w kontekście tego wpisu to Prince of Persia: Assassins (ok. 1:30). O ile sama rozgrywka wygląda kołkowato, to najwyraźniej już od samego początku istniała koncepcja współpracy z większą grupą assassynów (choć wprowadzone to zostało dopiero w późniejszych odsłonach serii).

Droga jaką ten tytuł przebył od prototypu do choćby pierwszej odsłony Assassin’s Creed jest niesamowita.