Asset 3

Diablo 3 – jak dostać się do ukrytego poziomu

Andrzej Kała / 17.05.2012
komentarze: 0

Już od czasów pierwszego Diablo krążyła legenda o ukrytym w grze poziomie – Cow Level. W przypadku pierwszej odsłony gry była to niestety tylko plotka, ale Blizzard podchwycił temat i umieścił krowi poziom w Diablo 2. W najnowszej odsłonie jednak nie ma już krów… tym razem ekipa pojechała mocno po bandzie. Uwaga, w sumie całość jest swojego rodzaju spoilerem!

Zamiast krowiego levelu możemy pozwiedzać radosną krainę Whimsyshire, pełną różowych misiów, kucyków i jednorożców. Wygląda to delikatnie mówiąć absurdalnie, ale chylę czoła przed Blizzardem za poczucie humoru i kapitalny pomysł. Owszem, w internecie już odzywają się oburzeni fani, ale wiadomo – przy takiej ilości ludzi zawsze komuś coś nie będzie się podobało.

Jak dostać się do ukrytego poziomu

Na początek będzie potrzebne kilka przedmiotów. Niestety nie jestem pewien jakie są nazwy polskie, więc jeśli ktokolwiek znajdzie ten zestaw w polskiej wersji Diablo 3, to poprosiłbym o korektę w komentarzach. No to do dzieła…

  1. Czarny grzyb (Black Mushroom) – pojawia się na pierwszym poziomie Katedry – Akt 1
  2. Goleń (Shinbone) – pojawia się losowo w kominku znajdującym się w posiadłości Leorica – Akt 1
  3. Płynna tęcza (Liquid Rainbow) – znajduje się w tajemniczej jaskini w tajemniczej skrzyni w oazie – Akt 2
    Aby dostać się do tajemniczej jaskini, trzeba odnaleźć kupca, który jednak nie pojawia się w każdej grze, aczkolwiek jego lokalizacja jest zawsze ta sama.
  4. Dzwonek Wirta (Wirt’s Bell) – można go kupić od małej dziewczynki-handlarza – Akt 2 (kosztuje 100.000 złota)
  5. Jazgoczący Kamień Szlachetny (Gibbering Gemstone) – wypada z Chiltary, losowego potwora pojawiające się w zamarzniętych jaskiniach – Akt 3
    Jest to lokalizacja w której musimy zniszczyć Balistę
  6. Plan – losowo upuszczane przez Izuala – Akt 4

Jak już zdobędziemy te wszystkie przedmioty, musimy wytworzyć laskę. To kolejny koszt zależny od poziomu trudności – 50.000 złota na Normal, 200.000 na Nightmare, 500.000 Hell i 1.000.000 na Inferno.

Teraz już zostaje najłatwiejszy krok – musimy udać się z Nowego Tristram do Starego Tristram. Po drodze powinniśmy napotkać czerwone światło dochodzące z dziury w ziemi, a obok leżacą martwą krowę. Jeśli wszystko zadziałało – będzie tam czekał krowi duch.