Asset 3

Trzy tytuły które chcę zobaczyć na nowej generacji konsol i trzy, które mogą już się nie pojawić

Andrzej Kała / 26.08.2012
komentarze: 0

Skoro Oskar podzielił się swoimi priorytetowymi tytułami na nową generację, to wypadałoby dorzucić też coś od siebie. Postanowiłem jednak podzielić się nie tylko trzema tytułami, które chcę zobaczyć na nowej generacji konsol, ale również trzema które mogłyby się już nie ukazywać.

Dzię-ku-je-myyy

Już na obecnej generacji konsol jest kilka tytułów, które zostały tak mocno wymęczone, że gracze mieli dosyć. Koronnym przykładem jest tutaj Guitar Hero. Niestety powoli inne tytuły również zbliżają się do tego momentu, dlatego dobrze byłoby te serie zakończyć, chyba że nowa generacja zaowocuje jakimiś nowymi pomysłami.

 1. Call of Duty
  Walące sie budynki, filmowe ekspolzje i podobne opcje skończyły się dla mnie z Modern Warfare 3. Nadchodzące Call of Duty: Black Ops 2 to już przesada, a futurystyczne gadżety wydają się w miarę ciekawe tylko w trybie multiplayer. Activision dosyć już tego dojenia.
 2. Assassin’s Creed
  Uwielbiam tę serię, ukończyłem każdą odsłonę. Powoli jednak chyba zaczynam odczuwać przesyt, a dodatkowo Assassin’s Creed kojarzy mi się z historią Desmonda. Nie jestem pewien, czy byłbym w stanie wciągnąć odsłonę, której głównym bohaterem będzie nowa postać. Pewien jestem natomiast, ze przydałoby się ze 2-3 lata przerwy.
 3. Gears of War
  Z ostateczną decyzją poczekam na Gears of War: Judgment, ale dla mnie ta seria kojarzy się z Marcusem Fenixem i koniec. Wiem, że studio People Can Fly stworzy świetny tytuł, ale mam w stosunku do Gears of War takie same odczucia jak w przypadku Assassin’s Creed. Dla mnie ta seria to Marcus Fenix i Delta Squad – zmiana postaci, okoliczności czy lokacji kojarzy mi się tylko z próbą „dojenia marki”.

Nie licząc serii Call of Duty, nie zamykam w żadnym przypadku drzwi ani na markę Epic Games ani Ubisoftu, ale stawiam bardzo wysoko poprzeczkę głównie w kwestii innowacji, bo piękne opakowanie to stanowczo za mało.

Powiew świeżości

Nie chcę tylko narzekać, więc podam kilka gier, które chętnie przytuliłbym wraz z nową konsolą.

 1. DayZ
  Obecnie jest to mod do ArmaII, który wygląda delikatnie mówiąc średnio, ale rozgrywką podbija serca setek tysięcy graczy. Realistyczny zombie survival mmo, to gra wręcz idealna. Może dlatego, że zombie szybko przestają być naszym głównym problemem.Proponuje oprzeć wersję standalone o silnik ArmA 3 i już mamy grę, która sprzeda się w ogromnym nakładzie.
 2. L.A. Noire 2
  Większa moc obliczeniowa konsol bez problemu uciągnęłaby ulepszoną technologię znaną z pierwszej odsłony. Mielibyśmy szansę zobaczyć realistycznie poruszające się postaci. Dorzucając do tego nieco więcej klimatu Noir jedyne co mógłbym krzyknąć to „shut up and take my money”.
 3. Watch Dogs
  Tytuł ten chętnie dorwałbym już dziś, ale boję się że ograniczenia sprzętowe mogą go mocno wykastrować z ciekawych pomysłów twórców. Nowa platforma da im większą swobodę i pozwoli na więcej innowacji usuwając wspomniane ograniczenia.

Powyższe listy nie są bynajmniej „kompletne”, ale wymienianie kilkunastu tytułów w jednej i przynajmniej dziesięciu w drugiej mija się całkowicie z celem. Znacie moje zdanie, znacie zdanie Oskara, więc zachęcam Was do podzielenia się w komentarzach Waszym zdaniem.

Na jakie tytuły czekacie? Jakich tytułów macie już dosyć?