Asset 3

Cyberpunk 2077 – CD Projekt RED podał oficjalny tytuł i garść nowych szczegółów

Andrzej Kała / 18.10.2012
komentarze: 0

Podczas dzisiejszej, wspólnej konferencji GOG.com i CD Projekt RED, poznaliśmy nieco szczegółów na temat nowego projektu studia opartego o świat gry rpg Cyberpunk. O projekcie pierwszy raz usłyszeliśmy pod koniec maja i choć prace idą pełną parą, zbyt wiele szczegółów nie zdradzono.

Na początek chciałem wspomnieć o uruchomionej właśnie oficjalnej stronie projektu dostępnej pod adresem http://cyberpunk2077.com. Znajdziecie tam tapety związane z grą, ale również odnośnik do bloga, którego będzie prowadził m.in. sam Mike Pondsmith!

Cyberpunk 2077

Przejdźmy jednak do samej gry. Szczegółów oczywiście zbyt wiele nie podano, ale oprócz tego że Cyberpunk 2077 otrzymał wreszcie oficjalny tytuł, dowiedzieliśmy się również że gra będzie Sandboxem. Jak wyjaśnił to sam Mike Pondsmith:

…nie można mieć dobrej gry RPG, która nie jest sandboxem..

Trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. To właśnie swoboda, możliwość decydowania o kolejności wykonywania questów pozwala na prawdziwe stworzenie gry dopasowanej do naszego stylu gry.

Dlaczego Cyberpunk 2077?

Wybrana data nie jest przypadkowa – zarówno ekipa CD Projekt Red jak i Mike zdecydowali się na ten rok aby dać sobie możliwość rozwinięcia świata Cyberpunk i spojrzenia w przyszłość. Przy okazji tworzony świat miałby być w ten sposób bardziej prawdziwy, gdyż biorąc pod uwagę obecny rozwój technologiczny – jego istnienie jest możliwe.

Mike Pondsmith traktuje świat wszystkich „odsłon” Cyberpunk jako jeden, rozwijający się, ewoluujacy świat posiadający własną historię. To co zobaczymy w grze nie będzie zupełnie oderwanym wątkiem, a rozwinięciem tego co znamy obecnie z papierowych kart ksiąg. Dosłownie – jeśli kojarzycie jakąś broń z ostatniej, papierowej odsłony Cyberpunka, to bardzo możliwe że jakaś jej unowocześniona wersja pojawi się w Cyberpunk 2077, a dodatkowo będziemy mogli prześledzić całą jej historię ewolucji!

Night City, przedmioty, ekwipunek

Wiemy również, że to właśnie Night City będzie tłem rozgrywki i w sumie trudno o lepsze umiejscowienie akcji. Brudne, neonowe miasto przyszłości to idealne miejsce dla sandboxa. Będziemy mieli okazję odwiedzić kilka miejsc znanych z Cyberpunk 2020 jak legendarny klub Afterlife czy Forlorn Hope.

Ekwipunek, broń i implanty również ewoluują. Ponad 50 lat na rozwój technologii to szmat czasu, co pozwoli twórcom na odważne eksperymenty, które w połączeniu z kolejną generacją konsol umożliwą stworzenie świetnego świata przy którym obecne sandboxy będą zaledwie przystawką.

Jaram się!

CD Projekt RED już Wiedźminem 2 udowodnił, że jest w stanie stworzyć gry niesamowite. Wielkie, pełne żywych postaci, ubrane w ciekawą, wielowątkową fabułę. Studio potrafi stworzyć żywy świat, reagujący na decyzję gracza. Łącząc te wszystkie atuty z umiejętnościami Mike’a Pondsmitha studio ma szanse stworzyć grę, która przejdzie do historii.

Zacieram rączki i czekam niecierpliwie na pierwsze materiały bezpośrednio z gry.