Asset 3

Dark Souls w wersji na… ZX Spectrum

Andrzej Kała / 6.07.2013
komentarze: 0

Retrobytes Productions specjalizuje się w tworzeniu gier na ZX Spectrum. Najnowszą produkcją jaką wzięli „na warsztat” jest Dark Souls, a konkretnie – stworzenie demake’u Souls na platformę ZX Spectrum. W tym przypadku jednak nie jest to taki dosłowny remake/demake a bardziej zupełnie nowa gra oparta o esencję Dark Souls.

Twórcy mocno inspirowali się Dark Souls nie tylko pod kątem rozgrywki, systemu walki czy przeciwników, ale także poziomu trudności. Tak więc system walki opiera się na blokowaniu i atakowaniu przeciwnika w odpowiednich momentach, więc szaleńcze ataki na oślep tutaj też nie podziałają podobnie jak w pierwowzorze. Uwzględnione zostały także dusze, ktore zbieramy z poległych przeciwników i system poziomów doświadczenia! Każdy kolejny poziom pozwala nam na jeszcze szybsze wykonywanie ataków. Nie zabrakło również ognisk, do których będziemy powracać po śmierci naszego bohatera.

Souls

Całość utrzymana jest w konwencji Castlevanii, a nasze zadanie jest proste – znaleźć drogę do ostatecznego bossa i skopać mu tyłek.

Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, że komuś się jeszcze chce tworzyć gry na takie platformy, ale przede wszystkim dlatego, że stworzony tytuł czerpie wszystko to co najlepsze z Dark Souls i przenosi te mechanizmy w zupełnie nowy sposób rozgrywki.

Grę możecie pobrać stąd, a do jej uruchomienia potrzebny będzie emulator ZX Spectrum.