Asset 3

Finał Intel Extreme Masters ponownie odbędzie się w Katowicach!

Andrzej Kała / 23.07.2013
komentarze: 0

Intel Extreme Masters

Pierwszy raz finał Intel Extreme Masters zawitał do katowickiego Spodka na początku tego roku. Oragnizatorowi – ESL, najwyraźniej spodobała się zarówno lokalizacja jak i atmosfera, gdyż finały 8 sezonu Intel Extreme Masters również odbędą się w Katowicach.

Poprzednia edycja imprezy zgromadziła ponad 50.000 fanów, którzy odwiedzili Spodek w ciągu trzech dni, nie wspominając już o tym że transmisję w internecie śledziło 5 milionów unikalnych widzów.

W rozmowie z esl.eu, Michał Blicharz, dyrektor ESL do spraw Pro Gamingu powiedział serwisowi:

Widziałem turnieje esportowe w każdym zakątku świata, ale nigdy nie dane mi było przeżyć czegoś tak niesamowitego, jak styczniowy turniej Intel Extreme Masters w Spodku. Aż strach myśleć, jak to będzie wyglądało kiedy zawitamy tam z Mistrzostwami Świata.

Frekwencja fanów, którzy przybyli do Spodka ostatnim razem oraz niezapomniana atmosfera nie pozwoliła nam na inny wybór niż przeniesienie finałów z Niemiec do Polski.

Podczas ósmego finału, zaplanowanego na 14-16.03.2014r. rozegrane zostaną turnieje League of Legends i StarCraft II: Heart of the Swarm. Pula nagród wynosi $250.000.

Mieliście okazję uczestniczyć w ostatnim finale Intel Extreme Masters? A może zamierzacie wybrać się do Spodka na początku przyszłego roku?