Asset 3

Dragon Age: Inquisition – nowe materiały wideo z rozgrywki i obszerna galeria

Andrzej Kała / 2.09.2013
komentarze: 0

 

Podczas odbywających się w ten weekend targów PAX swoje „5 minut” miało także Dragon Age: Inquisition. Dzięki temu możemy zobaczyć nowy materiał wideo prezentujący rozgrywkę, sporą porcję screenów i concept artów a także dwa materiały wideo z prezentacji gry na żywo.

Zacznijmy może od galerii screenów, na których gra prezentuje się przepięknie, a przecież to jeszcze nie jest końcowa wersja i wiele będzie doszlifowane. Świetne modele postaci, pełne detali, podobnie zresztą jak otoczenie. Na jednym ze screenów widać również nowe kółko dialogowe.

Na pierwszym materiale wideo możemy zobaczyć krótką prezentację możliwości nowego silnika – kapitalne efekty świetlne, destrukcję otoczenia ale przede wszystkim imponującego smoka.

http://www.youtube.com/watch?v=2ky5XbWsbdg

Jak zapewne zauważyliście na powyższym materiale wideo, dynamiczny system walki zbliżony jest do tego, który pojawił się w Dark Souls. Fani klasycznego Dragon Age nie muszą się jednak martwić – w grze został zaimplementowany także widok taktyczny, który pozwoli na wygodne ogarnięcie całego pola walki i naszej drużyny.

Na poniższym materiale wideo możecie zobaczyć jak będzie wyglądał i funkcjonował. Twórcy pokazali go po raz pierwszy w trakcie prezentacji na targach PAX.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x141jxb_videogames[/dailymotion]

Pojawił się także jeszcze jeden materiał wideo z tej prezentacji, na którym możemy zobaczyć nieco więcej walki i eksploracji świata. Ciekawostką jest oddziaływanie magii na otoczenie – jako przykład zaprezentowano kulę ognia rzuconą w kierunku drewnianej łodzi, która momentalnie zajęła się ogniem i spłonęła.

[dailymotion]http://www.dailymotion.com/video/x1416so_videogames[/dailymotion]

Na deser mamy jeszcze dla Was obszerną galerię concept artów.