Asset 3

Poznaliśmy konfigurację 300 prototypowych Steam Machines!

Andrzej Kała / 5.10.2013
komentarze: 0

Valve potwierdziło oficjalnie konfiguracje sprzętowe prototypów Steam Machines, które otrzyma 300 testerów całkowicie za darmo. Jak zapewne pamiętacie – w zapowiedzi Steam Machines pojawiła się informacja o tym, że Valve chce aby 300 chętnych pomogło doszlifować konfiguracje sprzętowe i sam sprzęt nim trafi on do produkcji. Zobaczmy więc co znajdzie się w środku.

Pierwsze 300 prototypów będzie posiadało różne konfiguracje, ale poniżej znajdziecie listę elementów, z których będą one poskładane:

  • Procesor: Intel i7-4770 / Intel i5-4570 / Intel i3
  • Karta graficzna: NVidia Titan / NVidia GTX780 / NVidia GTX760 / NVidia GTX660
  • RAM: 16GB DD3-1600 oraz 3GB DDR5 pamięci graficznej
  • Dysk hybrydowy – 1TB / 8GB SSHD
  • Zasilacz: wbudowany 450W 80Plus Gold

Rozmiarowo pierwsze Steam Machines przedstawiają się następująco – 12 x 12.4 cala przy wysokości 2.9 cala.

Steam Machines trafią na rynek w przyszłym roku w różnych formach i konfiguracjach. Niektóre z nich będą stawiały na jak najniższy koszt zakupu bądź mały rozmiar sprzętu, natomiast inne ukierunkowane będą na jak najlepszą wydajność. Prototypy od Valve mają za zadanie przetestowanie wariantu jak najlepszej wydajności.

W każdej ze Steam Machines będzie można wymienić kartę graficzną, procesor, dysk twardy a nawet płytę główną zgodnie z własnymi upodobaniami.

Valve zapowiedziało nawet, że jest w stanie udostępnić chętnym osobom pliki CAD pozwalające na zbudowanie własnoręcznie takiej obudowy jeśli dana osoba zdecyduje się na zakup każdej części (procesora, pamięci itp.) na własną rękę – a jest to możliwe, gdyż Steam Machines są składane z powszechnie dostępnych komponentów.

Brakuje jednak na obecną chwilę jeszcze najważniejszej informacji – konkretnych cen. Pozostaje jednak czekać, bo w tym szaleństwie faktycznie jest metoda.