Asset 3

Heroes of Dragon Age – darmowa gra już dostępna

Piotr Szychowski / 6.12.2013
komentarze: 0

Pierwsze informacje o grze dostarczaliśmy Wam w sierpniu, a dziś mamy przyjemność poinformować, że Heroes of Dragon Age zagościło na platformach mobilnych. Specyficzna strategia, wykorzystująca figurki 3D, jest dostępna za darmo dla posiadaczy systemów Android oraz iOS.

O ile samą produkcję wydawca rozprowadza w modelu free2play, nie mogło zabraknąć w niej wewnętrznych mikrotransakcji. Na szczęście nie są one obowiązkowe, a jedynie pozwalają zaoszczędzić czas niezbędny do odblokowania nowych bohaterów. Porażają za to ceny – może fakt wydania $2,99 (najtańsza paczka) jakoś specjalnie nie razi, ale najdroższe zestawy za $99 to już według mnie lekka przesada.

Dla przypomnienia, w Heroes of Dragon Age naszym zadaniem jest pokierowanie drużyną pięciu postaci znanych z Dragon Age: Origins & Dragon Age II. Nowych towarzyszy pozyskujemy podczas gry, by ostatecznie mieć na własność ponad stu herosów. Do wyboru są ludzie, elfy, krasnoludy, golemy, a nawet smoki. Bohaterowie oczywiście różnią się statystykami i umiejętnościami.

Ciężko powiedzieć, czy tego typu pomysł podchwycą fani, biorąc pod uwagę marny los Dragon Age Legends. Ale skoro można spróbować za darmo to może warto rzucić na Heroes of Dragon Age okiem?