Asset 3

W Dragon Age: Inquisition będziemy mogli budować twierdze

Dawid Smolarek / 4.01.2014
komentarze: 0

Na stronie internetowej Official Playstation Magazine pojawił się wpis zawierający pierwsze wrażenia z rozgrywki nowego Dragon Age. Autor tekstu przedstawia pobieżnie fabułę, pisząc, że gracz będzie miał szansę zostać przywódcą potężnej organizacji – tytułowej Inkwizycji. Jak bardzo potężnej? Tak bardzo, że jest w stanie podbijać wrogie narody, budować kopalnie, szpiegować problematycznych baronów, a nawet zatruwać całe rzeki. Głównym zadaniem będzie jednak jak najlepsze przygotowanie krainy na obronę przed zbliżającą się inwazją demonów.

Podobnie jak poprzednich odsłonach, decyzje podejmowane przez gracza będą miały niebagatelne znaczenie dla późniejszych wydarzeń. To, jaką rasę wybierzemy również będzie miało wpływ na rozgrywkę w postaci zmieniających się relacji pomiędzy członkami drużyny, a także NPCami.

Nowością dla serii. będzie wprowadzenie do zabawy systemu twierdz. Wygląda to trochę jak w serii Assassin’s Creed. Te wielkie budowle (jedną z nich można zobaczyć na screenie poniżej) będą centrami poszczególnych obszarów, które można podbijać, dzięki czemu będziemy wykonywać kolejne zadania. W każdej z twierdz będzie można umieszczać własnych agentów – natomiast wzrost liczby agentów będzie procentował we wzroście liczby działań, jakie możemy wykonać, a także bonusów, jakie nasze jednostki mogą otrzymać.