Asset 3

Valve zmienia Steam Controller! Nie będzie już ekranu dotykowego!

Andrzej Kała / 16.01.2014
komentarze: 0

Valve analizuje i reaguje na pierwsze informacje ze strony beta testerów Steam Machines. Wczoraj w nocy pojawiła się oficjalna informacja, według której studio całkowicie wyeliminowało z kontrolera touchpad i niektóre przyciski, a to co zostało będzie przeniesione w zupełnie nowe miejsca na jego powierzchni.

Choć na obecną chwilę nie ma jeszcze dokładnych informacji jak będzie wyglądał Steam Controller po wprowadzeniu tych zmian, to mówi się o tym że przyciski zostaną umieszczone w miejscach krzyżaka i standardowych przycisków A/B/X/Y. Wyeliminowanie z kontrolera ekranu dotykowego jest następstwem wprowadzenia funkcjonalności „ghostingu”, która sprawiła że touchpad stał się kompletnie zbędny.

Jeden z pracowników studia NivalSergey Galyonkin opublikował na swoim Instagramie zdjęcia nowego prototypu, które znajdziecie poniżej.

No cóż, już od samego początku kontroler ten wzbudzał sporo kontrowersji, ale wprowadzone zmiany bez wątpienia zostały dobrze przemyślane, a ja nadal zacieram rączki i mam ochotę sprawdzić co tak naprawdę potrafi to cacko.