Asset 3

Killzone: Shadow Fall – nowe, darmowe mapy i pierwszy zestaw DLC

Andrzej Kała / 8.03.2014
komentarze: 0

Ekipa Gueriall Games przygotowała pierwszą paczkę DLC do Killzone: Shadow Fall zatytułowaną The Insurgent Pack. Do jego premiery pozostało jednak jeszcze trochę czasu, więc aby nieco umilić wszystkim fanom oczekiwanie, zgodnie z obietnicą studio wypuściło dwie darmowe mapy.

Informacji jest sporo, więc zacznijmy może od dwóch nowych, darmowych map.

The Cruiser

Mapa ta jest osadzona na wycofanym ze służby statku VSA, pełnym ciasnych, przypominających labirynt, korytarzy i połączonych ze sobą przedziałów. Idealna dla osób preferujących walkę w zwarciu bądź na krótkim dystansie.

The Hangar

Druga z map jak nazwa wskazuje, to hangar jednej z budowli Helgastów. Dużo otwartej przestrzeni, idealnej dla snajperów, ale nie zabrakło również alternatywnych, nieco bardziej ciasnych korytarzy, aby przemknąć z daleka od pola rażenia potężnych karabinów snajperskich.

The Insurgent Pack

Nowa klasa – Insurgent

Killzone: Shadow Fall

Przede wszystkim dodatek ten wprowadza nową klasę postaci – The Insurgent, posiadającą dwie unikalne umiejętności – Hack oraz Steal. Przedstawiciele tej klasy rozpoczynają grę tylko z pistoletem ale dzięki umiejętności Steal jest on w stanie ukraść broń i umiejętności od powalonych przeciwników, dzięki czemu może on z nich korzystać przez całą rozgrywkę. Jego druga umiejętność – Hack pozwala na przejmowanie kontroli nad wieżyczkami przeciwnika, co może szybko przechylić szalę zwycięstwa na stronę drugiej drużyny.

Nowe umiejętności klas

Pozostałe klasy – Scout, Support i Assault również trzymają dodatkowe umiejętności.

  • E-Pulse emitter – przenośny nadajnik, który emituje specjalny impuls uniemożliwiający rozstawienie wieżyczki na danym terenie
  • Tactical Echo emitter – przenośny nadajnik emitujący sygnał zakłóceniowy na danym terenie, skutecznie ograniczający możliwości infiltracji
  • Guard drone – klasa Assault otrzymała nowego drona obronnego, którego może rozstawić w dowolnym miejscu na planszy aby wspomóc jej obronę

Killzone: Shadow Fall

Nowe bronie

Pojawiły się także trzy nowe bronie:

  • M82 – klasyczny karabin z Killzone 2 i Killzone 3
  • L512 SMG Pistol – mocniejsza broń przyboczna
  • Sta14 Rifle – potężny karabin snajperski

Nowy tryb rozgrywki – Elite Mode

Nowy tryb dla jednego gracza – Elite Mode. Bez wątpienia jest to tryb przygotowany dla najbardziej zatwardziałych fanów Killzone, którzy znają już jej najnowszą odsłonę na wylot. Na poziomie trudności Elite Mode gracz otrzymuje tylko 3 życia(!) a rozgrywka toczona jest na najwyższym poziomie trudności.

Dodatkowe rzeczy do zebrania w trybie online

W trakcie rozgrywki gracze będą mogli znaleźć na mapach specjalne skrzynie zawierające dodatkowe bonusy w postaci punktów. Im więcej zbierzemy, tym lepsza nagroda na nas będzie czekała.

Killzone: Shadow Fall

Insurgent Personalisation pack

W zestawie tym znajdziemy:

  • Skórkę dla OWL
  • Trzy nowe gesty
  • Dodatkowy Voice over pack

Nowe wyzwania i trofea

Zestaw nie byłby kompletny gdyby nie znalazło się w nim trochę nowych, dodatkowych wyzwań a przede wszystkim coś dla wielbicieli pucharków, czyli nowe trofea. Póki co jednak nie podano ich listy.

Killzone: Shadow Fall

The Insurgent Pack pojawi się w kwietniu

Choć nie podano jeszcze konkretnej daty premiery, to wiemy że dodatek The Insurgent Pack pojawi się w kwietniu i został wyceniony na $9,99. Oczywiście posiadacze Season Pass otrzymają ten dodatek całkowicie za darmo.

Darmowy weekend z Killzone: Shadow Fall

Przypominamy także, że do 11.03.2014r. możecie korzystać z darmowego dostępu do trybu multiplayer w Killzone: Shadow Fall! Jeśli więc nie mieliście okazji jeszcze sprawdzić „z czym to się je”, to warto rzucić okiem. Oczywiście dwie nowe mapy dla chętnych do skorzystania z tej okazji będą także dostępne!