Asset 3

Finał Intel Extreme Masters w Katowicach ogromnym sukcesem!

Andrzej Kała / 25.03.2014
komentarze: 0

Nie jest żadnym zaskoczeniem, że finał Intel Extreme Masters w Katowicach odwiedziło sporo osób. Przez cały czas miałem wrażenie, że kolejka do wejścia się nie kurczyła, a mimo to w Spodku przybywało osób. Teraz jednak możemy zobaczyć oficjalne statystyki, które potwierdzają jedno – impreza była wielkim sukcesem!

Przede wszystkim przez cały czas trwania imprezy odwiedziło ją ponad 70.000 osób! Oczywiście nie każdy miał okazję być na miejscu, więc ogromną rolę odgrywały livestreamy, na które w tym roku wchodzono ponad 23 miliony razy! Dla porównania finały w zeszłym roku mogą pochwalić się liczbą poniżej 12 milionów…

W szczytowych chwilach livestreamy jednocześnie oglądało ponad 643 tysiące osób z całego świata, a wszyscy razem spędzili na nich ponad 12 milionów godzin. W obu przypadkach liczby z zeszłego roku są przynajmniej o połowę mniejsze.

Więcej ciekawostek możecie zobaczyć w zamieszczonej poniżej oficjalnej infografice, natomiast tutaj możecie zapoznać się z naszą relacją z tego wydarzenia.

Co tu dużo pisać… było rewelacyjnie i mam nadzieję, że impreza zawita do Katowic (lub innego polskiego miasta) jeszcze nie raz!

IEM Katowice 2014