Asset 3

The Last of Us – ostatni dodatek nosi nazwę Grounded

Andrzej Kała / 17.04.2014
komentarze: 0

Studio Naughty Dog podzieliło się informacjami na temat kolejnego dodatku do The Last of Us zatytułowanego Grounded. Będzie się on skupiał głównie na trybie wieloosobowym, choć i dla osób lubiących wyzwania znajdzie się mały drobiazg. Jest to zarazem ostatni dodatek w ramach Season Passa.

The Last of Us - Grounded DLC

Wprowadzi on cztery nowe mapy do rozgrywki wieloosobowej: Wharf, Capitol, Coal Mine oraz Water Tower. Każda z tych map będzie również miała powiązane ze sobą trofea. Każda z tych lokacji przewinęła się w trakcie kampanii dla jednego gracza, ale tym razem zostały one nieco zmodyfikowane na potrzeby pojedynków sieciowych.

Nie zabraknie również nowych broni – Specter, Double Barrel, Enfrocer, Launcher. Każda z tych broni posiada bardzo unikalne cechy charakterystyczne, które jednak zostały odpowiednio wyważone, tak aby wnieść nieco świeżości do rozgrywki, a jednocześnie zachować równe szanse dla obu stron.

The Last of Us - Grounded DLC

Pojawią się także nowe umiejętności, a w ramach wisienki na torcie wszyscy gracze, nawet Ci nie posiadający Season Passa, otrzymają nową broń – Full-Auto Rifle całkowicie za darmo.

Byłbym prawie zapomniał – dodatek Grounded wprowadzi także nowy poziom trudności kampanii dla jednego gracza, a co się z tym wiąże – trofeum „Completed Grounded Mode” ma być jednym z najtrudniejszych do zdobycia w historii konsoli PlayStation 3.

The Last of Us - Grounded DLC