Asset 3

Battleborn – nowa marka od Gearbox

Andrzej Kała / 9.07.2014
komentarze: 0

Studio Gearbox Software ostro pracuje nad nową marką Battleborn. Choć z pozoru koncepcja wydaje się być już oklepana do granic możliwości, to jednak należy pamiętać o jednym – hack 'n slash to również oklepany gatunek, a Borderlands było świetne! O jakim gatunku mowa więc tym razem? Otóż nawyraźniej Gearbox ma pomysł na odświeżenie gier z gatunku MOBA.

Ponownie studio uroczy nas charakterystycznym, nieco komiksowym stylem graficznym. Choć w grze pojedynki będą odbywały się głównie za pomocą broni palnej, to mimo wszystko Battleborn bliżej do MOBY niż FPSa, a dokładniej – ma czerpać to co najlepsze z obu światów. Zatem otrzymamy dynamiczną, pełną akcji strzelaninę, w której bardzo duży nacisk będzie położony na taktykę i walkę drużynową. Będą również: drużyna składająca się z pięciu postaci, armii robotów sterowanych przez SI, wbijanie kolejnych leveli czy charakterystyczne dla danej postaci.

Battleborn - Gameinformer Cover

W jaki sposób jednak tytuł ten będzie się wyróżniał na tle już dostępnych tytułów, poza zmianą perspektywy i arsenału? Na obecną chwilę ciężko powiedzieć, ale Battleborn przyozdabia okładkę nowego numeru magazynu Gameinformer, zatem więcej informacji pojawi się już niedługo.

Docelowo tytuł ten ma trafić na PC, PS4 i Xbox One. Na deser jeszcze, pierwszy oficjalny zwiastun.