Asset 3

Tormentum – niezależna, surrealistyczna gra przygodowa od polskiego OhNoo Studio

Andrzej Kała / 20.07.2014
komentarze: 0

OhNoo Studio podrzuciło mi na maila ciekawą informacje na temat swojej najnowszej produkcji – Tormentum. Choć sam projekt już „hula po internetach” od dłuższego czasu, do tej pory całkiem skutecznie umykał mej uwadze. Zaciekawił mnie jednak od pierwszej chwili i co więcej – dzięki już dostępnej wersji demonstracyjnej, mogłem zobaczyć jak się w to będzie grało.

Tormentum

Według informacji prasowej:

Tormentum jest surrealistyczną grą przygodową typu Point and Click, zawierającą w sobie również pewną dawkę wyborów moralnych.

Po zagraniu w wersję demonstracyjną mogę powiedzieć, że produkcja ta jest zbliżona do gier tworzonych przez Artifex Mundi, jednocześnie oferując mocno surrealistyczny świat i bardzo charakterystyczną, mroczną oprawę graficzną. Graficy projektując świat gry inspirowali się twórczością Zdzisława Beksińskiego czy H.R. Geigera, a efekt końcowy jest rewelacyjny.

Bohater, w którego przyjdzie nam się wcielić, nie pamięta skąd przybył ani jak się nazywa. Dopiero przemierzając kolejne krainy będziemy mieli okazję poznać nieco lepiej świat, w którym się znajdujemy, jak i samego bohatera.

Kampania IndieGoGo

OhNoo Studio zbiera fundusze poprzez kampanię w serwisie IndieGoGo, która już teraz odniosła sukces, choć do jej zakończenia pozostało jeszcze sporo czasu. Również bezpośrednio ze strony kampanii możecie pobrać wersję demonstracyjną zarówno na PC jak i Mac OS, dostępną w dwóch językach – angielskim i polskim.

OhNoo Studio

OhNoo Studio jest małym, 3-osobowym studiem deweloperskim z dużymi ambicjami i jeszcze większymi marzeniami. Specjalizuje się w kreowaniu oryginalnych fantastycznych światów,zadaniem których jest nie tylko dostarczanie rozrywki, ale też skłanianie gracza do refleksji nad własną egzystencją.

Studio zostało utworzone w 2013 roku i działa na terenie Polski.