Asset 3

Polskie Tormentum: Dark Sorrow z oficjalną datą premiery i nowym zwiastunem

Andrzej Kała / 25.02.2015
komentarze: 0

Małe, polskie, 3-osobowe studio developerskie – OhNoo Studio zaserwowało nam nie tylko nowy zwiastun swojej produkcji Tormentum: Dark Sorrow, ale również zdradziło oficjalną datę premiery tej ciekawie zapowiadającej się gry przygodowej.

Tym, co najmocniej wyróżnia Tormentum: Dark Sorrow jest specyficzny styl graficzny. O tym, dlaczego zdecydowano się iść w tym kierunku wspomina Piotr Ruszkowksi, ilustrator ze studia OhNoo.

Cenimy sobie oryginalne, ciekawe miejsca, które potrafią zaskoczyć i zadziwić. Tworząc miejsce akcji Tormentum staraliśmy się, aby przedstawiony świat miał w sobie pewną dozę dziwności i surrealizmu, pozostawiając graczowi przestrzeń na interpretację tego co widzi i odkrywa.

Mroczny, pozbawiony nadziei świat, pełen posępnych postaci i odrażających stworzeń. Wcielimy się tu w bezimiennego bohatera, który pewnego dnia budzi się zamknięty w metalowej klatce, przytwierdzonej łańcuchem do wielkiej machiny latającej. Jego jedyne, mgliste wspomnienie, które potrafi z trudem wydobyć z otchłani pamięci, to niewyraźna wizja statuy przedstawiającej kobietę otoczoną kamiennymi dłońmi. Bohater, aby odszukać prawdę o samym sobie musi przemierzyć 3 krainy, na które składa się niemal 80 lokacji. Mroczne ilustracje doskonale uzupełnia posępna i klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Premiera już 04.03.2015r. i możecie być pewni, że znajdziecie u nas recenzję.