Asset 3

Star Wars: Battlefront – czas na nieco szczegółów i pierwszą galerię

Andrzej Kała / 18.04.2015
komentarze: 0

W czwartek „wyciekły” pierwsze informacje na temat Star Wars: Battlefront, wśród których znalazła się data premiery. Wczoraj mogliśmy zobaczyć natomiast pierwszy zwiastun tej produkcji. Przyszła więc pora aby rzucić okiem na nieco szczegółów, a także nacieszyć oczy pierwszą galerią.

Star Wars: Battlefront ukaże się 19.11.2015r., co oznacza że pierwszy wyciek okazał się prawdziwy – dwa dni różnicy to „standard” w przypadku premier na rynku amerykańskim i europejskim, choć czasami bywa, że premiera ma miejsce tego samego dnia.

Natomiast agencja Associated Press opublikowała zbiorcze informacje na temat nowej odsłony serii. Nie mogę sobie więc odmówić spojrzenia na to, co szykuje dla nas EA.

Star Wars Battlefront

W Star Wars: Battlefront pojedynki będą toczone w grupach max. 40 graczy reprezentujących siły Rebeliantów oraz Imperium. Na zaprezentowanym fragmencie rozgrywki dziennikarze mieli okazję zobaczyć pojedynek na planecie Endor, w trakcie którego widać było oddział rebeliantów wyposażonych w jetpacki oraz Stormtrooperów na speederach, obok tradycyjnej piechoty. Pomiędzy nimi natomiast kroczył cały czas gigantyczny AT-AT.

Inne planety jakie przyjdzie nam odwiedzić to Hoth, Tatooine oraz Sullust, z których ta ostatnia wspominana była w wielu książkach i grach, ale rzadko kiedy była faktycznie prezentowana.

Star Wars Battlefront

Oprócz zwykłej piechoty najlepsi gracze będą mogli wcielić się w kultowe postaci z uniwersum Gwiezdnych Wojen jak np. Darth Vater czy Boba Fett. Jak zdradził Niklas Fegraeus, design director gry…

Możesz wejść na pole walki jako Mroczny Lord. Możesz wykorzystywać do walki miecz świetlny, a także Moc pozwalającą na duszenie rebelianckiego ścierwa. Generalnie jesteś królem pola bitwy. To oznacza też, że Ty jako Vader, możesz przechylić szalę zwycięstwa na korzyść swojej strony – zakładając, że odpowiednio wykorzystasz umiejętności tej postaci.

Star Wars Battlefront

Oprócz walki na powierzchni planety, będzie ona toczyła się również w przestworzach – pojedynki między TIE Fighterami, X-Wingami czy nawet Sokołem Millenium mają być na porządku dziennym, ale na obecną chwilę developerzy nie zdradzili w jaki sposób będzie wyglądało „przeskakiwanie” między walką na powierzchni planety i w powietrzu.

Patrick Bach zdradził jakie pojazdy pojawią się w grze.

Chcieliśmy aby gra jak najlepiej odzwierciedlała uniwersum. Możecie zatem zasiąść za sterami wielu maszyn – od speedera, przez X-Winga, TIE Fightera, AT-ST aż po AT-AT. Będziemy oferowali szerokie spektrum pojazdów, ale najtrudniejszym elementem jest odpowiednie ich zbalansowanie w stosunku do piechoty.

Dodatkowo twórcy przygotują darmowy dodatkowy poziom, który będzie udostępniony na dwa tygodnie przed premierą filmu Star Wars: The Force Awakens. Rozgrywka toczyć się będzie na planecie Jakku, którą mogliśmy zobaczyć na zwiastunach filmu.

Star Wars Battlefront

Na srebrnym ekranie możemy wyłącznie zobaczyć pozostałości po Bitwie o Jakku i poznać nieco historii, natomiast ten dodatek, zatytułowany Bitwa o Jakku, pozwoli nam przeżyć tę walkę i zobaczyć jak wyglądała konfrontacja Republiki i Imperium na powierzchni nie widzianej wcześniej planety. Będzie to dokładnie to samo miejsce, które możemy zobaczyć w filmie, lecz 30 lat wcześniej.

Teraz pozostaje zatem już tylko czekać na premierę, która (dla przypomnienia) zaplanowana jest na 19.11.2015r. na PC, PS4 i Xbox One.