Asset 3

Destiny – co nowego wprowadzi dodatek House of Wolves

Andrzej Kała / 22.04.2015
komentarze: 0

Wczoraj wieczorem w trakcie streamu w serwisie Twitch, zaprezentowano kilka nowych elementów, które wprowadzi do Destiny zbliżający się wielkimi krokami dodatek House of Wolves. To zaledwie mały wycinek, ale widać już, że wyciągnięto sporo wniosków z wcześniejszych potknięć.

House of the Wolves

Destiny

Krótko poruszono temat tła fabularnego dodatku, w którym tytułowy klan Fallenów – House of Wolves zbuntował się przeciwko władaniu Królowej i jego członkowie rozbiegli się po galaktyce siejąc spore spustoszenie. Dlatego też dobrze nam znana osoba – Petra Venj wezwała nas i udostępniła wszystkie zasoby nowej lokacji – Reef, abyśmy pomogli zaprowadzić porządek.

Wspomniana Petra przybywała już jakiś czas temu na wieżę aby uraczyć nas ciekawymi przedmiotami i dodatkowymi zadaniami. Póki co więcej na temat samej fabuły zdradza tylko sam zwiastun, więc przypomnijmy go sobie.

W przestrzeni społecznej napotkamy także wiele innych postaci niezależnych jak np. Variks, który choć należy do rasy Fallen, to jest oddany Królowej – stąd jego obecność w Reef. Zarówno jego historię, jak i innych postaci, będziemy mogli poznać bliżej grając w dodatek.

Przy okazji wiele także zmieniono zarówno w kwestii opowiadania historii jak i w temacie integracji Grimoire. Choć póki co nie zdradzono szczegółów, to wygląd na to, że developerzy wzięli sobie do serca zgłoszenia od fanów.

Destiny

Przy okazji Variks reprezentuje nową frakcję – House of Judgment, której zadania i rangi mają być powiązane bezpośrednio z Prison of Elders. To, jak zapowiedzieli twórcy, jest jednak temat, który będzie poruszony za ok. 2 tygodnie.

W lokacji Social Reef pojawia się również postać wyznawcy Osirisa, od którego będziemy uzyskiwać materiały niezbędne do zmierzenia się z próbami Osirisa (Trials of Osiris). Więcej szczegółów jednak poznamy dopiero w przyszłym tygodniu.

Destiny

Nowy statek

Choć sam statek w zasadzie nie posiada żadnych specjalnych perków, które mogłyby wpływać na rozgrywkę, to muszę przyznać, że nowy Ceres Galliot wygląda całkiem kozacko!

Destiny

Nowe bronie, ulepszenia i waluta

Nowy dodatek to przede wszystkim nowe bronie i zbroje, zarówno u sprzedawców w wieży, jak i wypadające z nowych misji. Również sprzedawcy danych frakcji będą posiadali zupełnie nowy sprzęt, więc każdy powinien znaleźć sobie coś dla siebie.

Po raz kolejny Bungie wprowadza nową walutę – Etheric Light. Tym razem jednak zdobywanie jej ma być nieco łatwiejsze, bowiem będziemy ją zdobywać wykonując cotygodniowe misje jak np. Nightfall czy Prison of Elders.

Nowa waluta tym razem będzie jednak bardzo przydatna, bowiem pozwoli nam na zachowanie naszej ulubionej broni, a jednocześnie ulepszenie jej do poziomu broni z nowego dodatku. Tak tak, można będzie ulepszyć nawet Vexa!

Destiny

Po zebraniu odpowiedniej ilości materiałów, wybieramy opcję Ascend Weapon i w „magiczny” sposób zyskuje ona zwiększone obrażenia do poziomu 365. Co jednak jest najważniejsze w tej operacji – nie tracimy rozwiniętego drzewka perków broni! Koniec z koniecznością rozwijania broni od nowa!

Oczywiście proces ten jest dostępny również dla zbroi, hełmów, rękawic i butów! Teraz będziemy mogli pozostać przy swoim ulubionym zestawie ciuszków, a po ulepszeniu ich uzyskamy bez problemu 34 poziom doświadczenia.

Co dalej?

Aż do momentu premiery w każdą środę Bungie zamierza organizować livestream, w trakcie którego będą odkrywane kolejne nowości jakie pojawią się w dodatku House of Wolves.

  • za tydzień: zapowiedziano dokładną prezentację Trials of Osiris
  • za dwa tygodnie: dokładne objaśnienie czym jest Prison of Elders

Patrząc na to co już teraz wiem na temat dodatku, wygląda jakby nawet najwięksi wyjadacze Destiny mieli powód aby powrócić do gry. Pozostaje jeszcze kwestia co z raidem, którego ma nie być, ale póki co rozwiązanie tej kwestii trzymane jest w tajemnicy.

Na deser jeszcze pełen zapis wideo livestreamu.