Asset 3

Wszystko co wiemy o Call of Duty: Black Ops 3 – pierwszy zwiastun, galeria i sporo szczegółów

Andrzej Kała / 27.04.2015
komentarze: 0

Przed weekendem mieliśmy okazję zobaczyć filmowy teaser Call of Duty: Black Ops 3. Pominąłem pojawiające się ploteczki, bo wystarczył jeden dzień aby Activision zaserwowało nam pierwszy oficjalny zwiastun Call of Duty: Black Ops 3, któremu towarzyszą konkretne informacje na temat gry i całkiem obszerna galeria.

Zwiastun

Zacznijmy może od tego, co najważniejsze, czyli zapowiadającego ten tytuł zwiastuna, któremu towarzyszy w tle utwór Paint it Black zespołu Rolling Stones.

Nieco historii

Call of Duty: Black Ops 3

Akcja gry będzie umieszczona w roku 2065, a świat jaki nam zostanie przedstawiony to pozostałość po wydarzeniach znanych z Call of Duty: Black Ops 2. Jest to Ziemia zniszczona zmianami klimatycznymi, brakiem zasobów, a potęgę militarną odzwierciedlają możliwości piechoty. Walki pomiędzy poszczególnymi sojuszami, toczone są przez cybernetycznie zmodyfikowanych żołnierzy oraz towarzyszących im zaawansowanych technologicznie robotów.

Oprócz cybernetycznych wszczepów czy nawet całych kończyn, należy doliczyć także manipulację genetyczną, dzięki czemu żołnierze są nie tylko w stanie przejmować siłą umysłu kontrolę nad wrogimi dronami, ale także atakować przeciwników nanomaszynami, które są w stanie spopielić cel.

Call of Duty: Black Ops 3

Jason Blundell, reżyser kampanii Black Ops 3, zdradził również, że jednym z głównych elementów technologii zawartej w grze jest DNI – Direct Neural Interface. To system, który łączy się z mózgiem każdego z żołnierzy pozwalając zarówno na bezpośrednią kontrolę nad nim jak i polepszając znacznie jego orientację w sytuacji na polu walki.

W końcu otrzymamy kooperację

Call of Duty: Black Ops 3

W Call of Duty: Black Ops 3 po raz pierwszy otrzymamy również pełnoprawny tryb kooperacji, który pozwoli nam ukończyć kampanię wspólnie z maksymalnie trójką znajomych. Inną sporą zmianą jest możliwość wyboru płci naszego żołnierza, co nie ma specjalnego wpływu na samą rozgrywkę, ale również mamy do czynienia z debiutem tej opcji.

Sama kooperacja wymusiła również stworzenie większych obszarów, na których będą toczone walki, a także dodatkowe animacje, bowiem o ile w przypadku jednego gracza da się przewidzieć jak będzie on się poruszał, to jednak w trybie kooperacji to zupełnie inna bajka. Szlify zaliczy również sztuczna inteligencja przeciwników oraz oprawa audiowizualna.

Call of Duty: Black Ops 3

Ciekawie wygląda również podejście twórców do tematu dołączania do czyjejś gry. Nawet jeśli nasz znajomy akurat kończy jedną z ostatnich misji w grze, a my dopiero rozpoczęliśmy naszą przygodę z Call of Duty: Black Ops 3, to i tak bez problemu możemy do niego dołączyć. Oczywiście wiąże się to ze spoilerami, ale fajnie, że możemy sami podjąć tę decyzję.

Umiejętności specjalne i arsenał

Call of Duty: Black Ops 3

Treyarch wprowadzi w grze coś, co nazywa się Cyber Cores i Cyber Rigs, a w gruncie rzeczy oznacza to dostęp do 40 umiejętności specjalnych, które będziemy mogli ulepszać. Niektóre z tych umiejętności pozwolą m.in. na

  • hackowanie dronów z bezpiecznej odległości,
  • atakowanie rojem nanobotów aby odwrócić uwagę przeciwnika (po ulepszeniu będą mogły podpalić cel),
  • w przypadku umiejętności Immolation – na detonację znajdujących się w pobliżu materiałów wybuchowych

Safe House

Call of Duty: Black Ops 3

Gracze otrzymają również możliwość dzielenia się ulepszonymi broniami, nawet jeśli nasz znajomy jeszcze danej broni nie odblokował. Będzie to możliwe dzięki systemowi Safe House – gracze mogą odwiedzić to miejsce między misjami, aby właśnie przejrzeć swój arsenał i ew. użyczyć sobie wybranej broni, ale również ulepszyć umiejętności naszej postaci z kampanii, zmodyfikować jej wygląd oraz przejrzeć nieco dodatkowych informacji na temat świata gry.

Zombie

Nie mogło zabraknąć również jednego z najbardziej charakterystycznych elementów gry – trybu Zombie, który tym razem ma być pewnego rodzaju „grą w grze”, dołączaną do każdej kopii Call of Duty: Black Ops 3.

W najnowszej odsłonie tryb Zombie będzie posiadał własny system punktów doświadczenia i rozwoju postaci, co ma dodać mu więcej głębi i powodu do ponownej gry. Twórcy chcą rozbudować ten tryb, ale jednocześnie zachować jego przystępność nawet dla totalnych laików.

Otwarte beta testy

Call of Duty: Black Ops 3

Przed premierą gry każdy będzie mógł wziąć udział w otwartych beta testach, które są planowane dla wszystkich trzech platform – PlayStation 4, Xbox One i PC. Tym samym seria Call of Duty odcina się już od poprzedniej generacji konsol.

Szczegóły zawartości beta testów, to póki co bardzo płynny temat i wszystko się dynamicznie zmienia, ale warto mieć je na uwadze, bowiem to pierwsze otwarte beta testy od czasów Call of Duty: World at War.

 

Wymagania sprzętowe

Podano także minimalne wymagania sprzętowe, które pozwolą się nacieszyć grą w najniższej opcji detali. Co ciekawe – Polygon testował tryb multiplayer na konsolach PlayStation 4, co jest ogromną zmianą, bowiem do tej pory seria Call of Duty była silnie związana z marką Xbox.

  • Procesor: Intel® CoreTM i3-530 @ 2.93 GHz / AMD PhenomTM II X4 810 @ 2.60 GHz
  • RAM: 6 GB
  • Karta graficzna: NVIDIA® GeForce® GTX 470 @ 1GB / ATI® RadeonTM HD 6970 @ 1GB
  • DirectX: Wersja 11
  • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX
  • System operacyjny: Windows 7 64-Bit / Windows 8 64-Bit / Windows 8.1 64-Bit