Asset 3

Bloodborne sprzedaje się lepiej niż zakładano!

Andrzej Kała / 18.05.2015
komentarze: 0

Duże zainteresowanie Bloodborne na PlayStation 4 nie powinno raczej nikogo dziwić, w końcu była lekka posucha w temacie nowych gier, a dobry exclusive jest zawsze mile widziany. Okazuje się jednak, że zainteresowanie tym tytułem przerosło oczekiwania wydawcy!

W trakcie rozmowy z mcvuk, Fergal Gara pracujący w brytyjskim oddziale Sony przyznał, że nikt nie spodziewał się aż takiego zainteresowania tą produkcją.

Zaskoczyło nas to. Oczekiwaliśmy, że gra poradzi sobie dobrze. Spoglądaliśmy na serię Souls jako punkt odniesienia i myśleliśmy, że uda się uzyskać lepszy wynik. Udało się i to ze sporą nawiązką. W porównaniu z innymi oddziałami, nasze założenia były całkiem ambitne, a i tak okazały się bardzo „bezpieczne”.

Myślę, że Bloodborne ukazało się w odpowiednim momencie, relatywnie spokojnym, był wysokiej jakości produkcją i świetnym wyróżnikiem platformy. Okazało się, że dopadły nas braki magazynowe, ale szybko udało się je uzupełnić.

Mnie prawdę powiedziawszy ten sukces nie dziwi, bowiem ja spędziłem z nią mnóstwo czasu bawiąc się wybornie, a i tak nadal zamierzam powrócić do tej produkcji. Jeśli macie ochotę poczytać nieco więcej o samej grze, to zapraszam do lektury Pamiętników z Yharnam.