Asset 3

Hellblade – co już wiemy na temat produkcji?

Piotr Szychowski / 1.06.2015
komentarze: 0

W poniższym wpisie chcieliśmy nieco dłużej podsumować większość informacji związanych z Hellblade, które do tej pory ujrzały światło dzienne. Więc jeśli ciekawi was nowa produkcja studia Ninja Theory, rzućcie okiem, co dla was przygotowaliśmy.

Wszystko zaczęło się od zwiastuna pokazanego na Gamescomie 2014, podczas konferencji Sony:

Otrzymaliśmy wtedy pierwszą zapowiedź gry Hellblade, która już od początku wydawała się mocno inspirowaną przez Heavenly Sword, jedną z wcześniejszych produkcji studia.

W założeniach Hellblade ma być ostrą i widowiskową grą akcji, osadzoną w świecie fantasy przepełnionym celtycką kulturą i tamtejszymi mitami. Nie zabraknie więc historii czerpiących garściami z legend Celtów oraz potworów i bestii, które od wieków straszą w tamtejszych regionach.

Hellblade

Główną bohaterką produkcji uczyniono młodą dziewczynę – Senuę, której wojowniczy fach z pewnością pomoże przetrwać wyprawę do krainy umarłych. Nieco więcej na temat protagonistki zdradzają developerzy w jednym ze swoich pamiętników:

Choć początkowo zakładano, że gra trafi tylko na PlayStation 4, a dopiero później twórcy rozważą dorobienie portów, na jaw wyszło przygotowywanie przez nich wersji PC.

Co więcej, developerzy obiecują wykorzystanie wysokich rozdzielczości 4K oraz pełne wsparcie dla środowiska moderskiego. Dlatego też wszyscy fani slasherów, którzy identyfikują się z „pc master race”, powinni mocniej zainteresować się tytułem.

hellblade_art_without_black_stripes_11

Póki co twórcy niezbyt chętnie dzielą się szczegółami na temat Hellblade, a i o dacie premiery nie mówi się głośno. Wiemy, że planowana jest na aktualny rok, choć nie znamy dnia, ani miesiąca.

Jeżeli lubicie za to pamiętniki developerów poświęcone pracom nad grami, zerknijcie tutaj i tutaj. Może wyłapiecie jeszcze jakieś istotne dla was informacje.