Asset 3

XCOM 2 zapowiedziany!

Andrzej Kała / 1.06.2015
komentarze: 0

Remake X-COM: Enemy Unknown podobnie jak jego rozszerzenie w postaci X-COM: Enemy Within został bardzo ciepło przyjęty przez graczy na całym świecie. Tym bardziej cieszy informacja od 2K Games i Firaxis Games, że w produkcji jest już kontynuacja tego hitu!

Tworzone przez studio Firaxis Games, XCOM 2 przenosi graczy 20 lat w przyszłość, w której ludzkość przegrała wojnę z obcymi, którzy ustanowili nowy porządek świata. Tajna organizacja paramilitarna, znana jako XCOM, została zapomniana, a teraz musi uderzyć ponownie, by odzyskać kontrolę nad Ziemią i uwolnić ludzi spod jarzma kosmitów.

XCOM 2

W XCOM 2 role się odwróciły i to XCOM stał się najeźdźcą. Borykają się z problemem ściśle ograniczonych surowców i przez cały czas muszą unikać zagrożenia ze strony kosmitów, dzięki swojej nowej mobilnej bazie. Gracze będą musieli połączyć siłę ognia i skryte działania, by pomóc XCOM rekrutować żołnierzy i tworzyć siatkę ruchu oporu, starając się równocześnie ujawnić złe zamiary kosmitów i uratować ludzkość.

XCOM 2

Pojawi się także sporo nowych rozwiązań w rozgrywce, jak generowane poziomy, dzięki czemu każda rozgrywka będzie unikalnym doświadczeniem dla gracza, a także dużo głębsze wsparcie dla modów. Co więcej. tytuł ten zaoferuje również jeszcze większy wachlarz zawartości, w tym pięć uaktualnionych klas żołnierzy, więcej możliwości modyfikowania swoich jednostek, więcej typów kosmitów i wrogów czy ulepszona walka taktyczna.

Jake Solomon nie krył podekscytowania tym projektem.

Odzew otrzymany ze strony pełnej pasji społeczności XCOM odegrał istotną role w trakcie tworzenia XCOM 2, zmuszając nas do przesunięcia granic jeśli chodzi o grafikę, rozgrywkę i powtarzalność w grach strategicznych.

Jesteśmy podekscytowani możliwością zaimplementowania pożądanych od dawna przez fanów takich elementów, jak choćby generowane poziomy czy wsparcie dla modów, a także więcej tego, co czyni XCOM świetną grą, jak choćby nowi kosmici, przeciwnicy czy klasy żołnierzy.

Premiera XCOM 2 została zaplanowana na listopad 2015 roku na platformach PC, Max i Linux.