Asset 3

Battleborn – sporo szczegółów na temat rozgrywki i nowy zwiastun

Andrzej Kała / 5.06.2015
komentarze: 0

O Battleborn było cichutko w ostatnim czasie, ale w końcu studio Gearbox nadrabia zaległości serwując nam nie tylko nowy zwiastun, ale także bardzo konkretne informacje na temat planowanej zawartości.

Battleborn

W Battleborn znajdziemy bowiem:

  • Tryb Fabularny, który będziemy mogli ukończyć zarówno w pojedynkę jak i w trybie kooperacji przez sieć i na podzielonym ekranie. Zostanie on podzielony na misje, a kolejność wykonywania misji zależy wyłącznie od graczy. Co więcej, można je powtarzać aby mieć szansę na zdobycie nieco lepszego sprzętu.
  • 25 grywalnych bohaterów, z których każdy posiada wyjątkową osobowość, bronie i zestaw umiejętności. Dodatkowo każdą postać możemy rozwijać dzięki zdobywanym punktom doświadczenia.
  • Rywalizację sieciową, w której może brać udział do 10 graczy jednocześnie w grupach po 5 osób. Dostępne będą natomiast trzy tryby rozgrywki:
    • Incursion – czyli wariacja na temat gier MOBA, w której bronimy swojej bazy, jednocześnie starając się zniszczyć bazę przeciwnika, a w całej operacji pomagają nam także postaci niezależne.
    • Devastation – dwie drużyny bohaterów ścierają się ze sobą o kontrolę określonych punktów na mapie
    • Meltdown – drużyny bohaterów muszą dopilnować, aby ich oddziały podwładnych dotarły do środkowej części mapy i poświęciły swoje życie w specjalnym tyglu. Wygrywa drużyna, która „złoży więcej ofiar”.
  • Trwały system postępu, dzięki któremu zdobywamy punkty doświadczenia dla danej postaci i rozwijamy ją niezależnie od trybu rozgrywki.

Battleborn zapowiada się na całkiem ciekawą alternatywę dla Overwatch i dla fanów potyczek sieciowych jest to zdecydowanie pozycja obowiązkowa.