Asset 3

Activision nie potrafi się rozstać z poprzednią generacją konsol

Andrzej Kała / 10.06.2015
komentarze: 0

Kiedy zapowiedziano Call of Duty: Black Ops 3 poczułem pewną ulgę, bowiem najnowsza odsłona serii miała już trafić wyłącznie na konsole nowej generacji. To oznaczałoby nowy silnik, całkowite skupienie prac na nowych platformach i w efekcie jeszcze ładniejszą produkcję. Najwyraźniej jednak „hajs się nie zgodził”.

Activision poinformowało, że Call of Duty: Black Ops 3 pojawi się na platformach Xbox360 i PlayStation 3, a za przygotowanie tej wersji będą odpowiadały dwa studia – Beenox oraz Mercenary Technology.

Różnica będzie obejmowała jednak nie tylko oprawę graficzną, ale może także zabraknąć kilku elementów z samej rozgrywki. Wiadomo już, że kampania będzie oferowała tryb kooperacji tylko dla dwóch osób, w przeciwieństwie do czterech na platformach nowej generacji.

Na obecną chwilę nie wiadomo jeszcze jak ostatecznie będą kształtowały się te różnice – informacje w tym temacie będą pojawiały się jeszcze w najbliższych miesiącach.

Patrząc jednak na jeden z rankingów sprzedaży konsol, trudno się dziwić takiej decyzji – na rynku jest 4 razy więcej konsol PS3 niż PS4 i aż 8 razy więcej konsol Xbox 360 niż Xbox One. Nawet jeśli założymy jakiś margines błędu, to nadal – mówimy tutaj o przynajmniej 100 milionach dodatkowych, potencjalnych klientów.