Asset 3

Dota 2 – Nadchodzą gigantyczne zmiany

Konrad Ptasiński / 13.06.2015
komentarze: 0

Valve podzieliło się informacjami o najnowszych zmianach, jakie wkrótce otrzyma ich MOBA. Są tak wielkie, że Dota 2 otrzyma z tej okazji podtytuł Reborn. Jesteście ciekawi co szykuje dla nas amerykański producent?

Pierwszą dużą zmianą będzie odświeżony interfejs gry. Ma się on stać bardziej intuicyjny i prostszy w użytkowaniu. Przycisk „Play Dota” dostępny będzie w każdym obszarze interfejsu. Zmiany odczuje także Lobby, a wspólna gra ze znajomymi ma stać się łatwiejsza. Przyczynią się do tego poprawki w zarządzaniu grupą oraz w czacie głosowym. Gracze będą mogli ustawić status otwarty, dzięki któremu dadzą innym znać, że chcą w w danym momencie zagrać.

Dota2 Reborn

Przebudowano również czat tekstowy gry. Gospodarowanie kilkoma pokojami naraz będzie prostsze, a same pokoje będą powiększone (do 5000 graczy na chatroom).

Za sprawą opcji takich jak Miniprofile oraz Activity Feed łatwiej będzie śledzić postępy naszych przyjaciół, a specjalny graf przedstawiać będzie styl gry danej osoby za pomocą pięciu różnych czynników.

Dota 2 Reborn

Dota 2 Reborn to również ulepszony system zarządzania Bohaterami. Każdy z nich posiadać będzie opcję Demo, dzięki której przetestujemy jego możliwości.

Nauka grania również będzie łatwiejsza – wyszukiwanie meczy do oglądania ma być płynniejsze, a opcja gry z botami oraz aktywnymi wskazówkami na pewno pomoże początkującym.

Dota 2 Reborn

Zmiany dotyczyć będą również silnika gry, jednak o tym, jak również o Custom Games, dowiemy się w najbliższej przyszłości. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na oficjalnej stronie gry. Koniecznie dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tych zmianach!