Asset 3

Horizon: Zero Dawn zapowiada się ciekawie

Andrzej Kała / 2.07.2015
komentarze: 0

Studio Guerilla Games nie zafunduje nam póki co kolejne odsłony serii Killzone, lecz zupełnie nową markę – Horizon: Zero Dawn. Jest to gra z gatunku action RPG z widokiem z perspektywy trzeciej osoby, osadzona w bardzo ciekawym uniwersum.

Horizon: Zero Dawn

Nowa produkcja studia jest osadzona w dużym, otwartym świecie, w którym natura wdarła się i opanowała ruiny dawno zapomnianej cywilizacji. Tym razem jednak ludzie nie są na szczycie łańcucha pokarmowego, bowiem cała planeta zdominowana jest przez maszyny.

W grze wcielimy się w postać Aloy, młodej dziewczyny, potrafiącej polować na wspomniane maszyny, która została wygnana z plemiennej społeczności. Teraz jej celem jest nie tylko poznanie wielu tajemnic tego świata, ale również odkrycie swojego przeznaczenia.

Horizon: Zero Dawn

Samo polowanie na roboty będzie wymagało od nas sporych umiejętności – od poznawania zachowań każdego z przeciwników i ich słabych punktów po wykorzystanie posiadanych umiejętności oraz otoczenia. Polowanie będzie również można sobie ułatwić konstruując różnego rodzaju bronie, pułapki i narzędzia dzięki pozyskiwanym materiałom.

Premiera zaplanowana jest na przyszły rok, ale nie podano póki co większej ilości szczegółów w tej kwestii. Zobaczymy co przyniosą kolejne miesiące, a tymczasem dla przypomnienia jeszcze prezentacja z E3 2015.

Jeszcze lepiej niż na powyższym materiale wideo gra prezentuje się w poniższej galerii. Nie powiem – ucieszyłbym się gdyby utrzymała ten poziom do dnia premiery.