Asset 3

Tsioque – rodzime OhNoo Studio zbiera fundusze na kickstarterze na kolejny projekt

Andrzej Kała / 27.07.2015
komentarze: 0

Na początku roku miałem okazję zagrać w inny świetny tytuł od tego studia Tormentum: Dark Sorrow. Teraz OhNoo Studio powraca z kolejną produkcją, która również jest grą przygodową, jednakże w zupełnie innym klimacie. Nie obejdzie się jednak bez kampanii Kickstarterowej

Czym jest Tsioque?

Tsioque

Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie prasowym, Tsioque to…

…mroczno-humorystyczna gra przygodowa point and click inspirowana takimi klasykami jak Day of the Tentacle, Dragon’s Lair czy seria Pajama Sam Rona Gilberta. Grę wyróżnia zastosowanie żmudnej techniki animacji poklatkowej, która z połączeniu z dynamiczną, zmieniającą się zależnie od biegu akcji muzykę tworzy doświadczenie z pogranicza gry przygodowej i filmu animowanego.

Już pierwszy zwiastun pokazuje, że mamy do czynienia ze świetnie zapowiadającą się produkcją.

Nieco o warstwie fabularnej i naszej bohaterce

Przyjrzyjmy się również nieco bliżej warstwie fabularnej, bowiem historia w tej produkcji ma kluczowe znaczenie.

W grze wcielamy się w wojowniczą księżniczkę o imieniu Tsioque, uwięzioną w zamku pod władaniem Złego Czarownika. Nie należy ona jednak do tego rodzaju księżniczek, który czeka na ratunek przez księcia z bajki – jest dzielna i uparta, i posiada wyjątkowy talent pozostawiania chaosu i destrukcji wszędzie tam, gdzie się pojawi.

Podczas swej ucieczki, Tsioque przemierza zamek o tajemniczej przeszłości, który – obciążony potężnym zaklęciem – stał się nie tylko domem demonów i magicznych stworzeń, ale pod wpływem złej mocy sam odmienia się, ulega ciągłym przeobrażeniom piętrząc na sobie kolejne warstwy transformacji i iluzji. Jest to bardzo istotny element fabuły i – szczególnie w późniejszej części gry – jest on ściśle wpleciony w gameplay.

Jest i wersja demo!

Tsioque

Jeśli powyższe informacje i krótki materiał wideo Was zaciekawiły, to polecam spróbowanie wersji demonstracyjnej Tsioque!

Zbiórka na Kickstarterze? Po co?

Tsioque

Na obecną chwilę projekt ten jest w dużej mierze zasługą uporu i umiejętności Alka Wasilewskiego, który od ponad dwóch lat intensywnie pracuje nad Tsioque. Jednakże odbywa się to kosztem życia prywatnego, co zaczęło się odbijać niestety na jego bliskich. Tutaj wkracza OhNoo Studio, które widzi potencjał tej produkcji i chce wesprzeć Alka, aby gra powstała.

Po co więc Kickstarter? Celem jest zatrudnienie dodatkowej siły roboczej, głównie w postaci animatorów, którzy pomogą tworzyć tę produkcję. Nie obejdzie się jednak m.in. bez kolejnych osób podkładających głosy pod postaci.

Tsioque

Oczywiście studio zamierza pomóc Alkowi dowieźć ten projekt do końca niezależnie od wyniku Kickstartera, co nie zmienia faktu, że udana zbiórka pozwoli na szybszą realizację tego projektu.

Gorąco zachęcam Was do wsparcia bo po skosztowaniu wersji demonstracyjnej mam ochotę na więcej, a mając w pamięci Tormentum: Dark Sorrow jestem pewien, że będzie to świetna produkcja!