Asset 3

A co powiecie na odświeżoną wersję Resident Evil ze starymi dialogami?

Andrzej Kała / 21.10.2015
komentarze: 0

Modder Bunny przygotował bardzo nietypową modyfikację do najnowszego remake’u Resident Evil. Otóż w żaden sposób nie wpływa ona na rozgrywkę, ale za to bez dwóch zdań potrafi rozbawić…

Bunny postanowił przenieść do najnowszej wersji gry dialogi z pierwszej edycji. Na pierwszy rzut oka nic specjalnego, ale wystarczy przypomnieć sobie jakość tych dialogów aby uśmiechnąć się pod nosem. Przygotowanie moda dodatkowo wymagało od autora tytanicznej wręcz pracy.

Zajęło mi to sporo czasu, ale głównym powodem była konieczność edycji ponad 500 plików audio. Proces ten wydłużał dodatkowo fakt, że często dialogi były zmiksowane już z odgłosami kroków, przeciwników czy strzałów. W pewnym momencie była to więc tak żmudna robota, że musiałem robić sobie częstsze przerwy.

Efekt końcowy jest jednak rewelacyjny i jeśli macie ochotę urozmaicić sobie grę czerstwymi dialogami z pierwotnej wersji, to mod możecie pobrać stąd, natomiast poniżej znajdziecie materiał wideo prezentujący tę modyfikację w akcji.

Dla porównania jeszcze ta sama scena z pierwszego remake’u z poprawionymi dialogami. Owszem, jest o wiele lepiej ale… jakoś nie ma tego „suchego” uroku.