Asset 3

Kolejny Assassin’s Creed dopiero w 2017 roku? [UPDATE]

Piotr Wasiak / 5.01.2016
komentarze: 0

Przyzwyczailiśmy się, że kolejne gry z serii Assassin’s Creed dostajemy co roku. Zdażyło się nawet, że w 2014 do komputerów i konsol trafiły dwie duże gry z tej serii – Rogue i Unity. Najnowsze wieści są takie, że 2016 roku nie zagramy w żadnego nowego Asasyna!

Plotka głosi, że kolejna odsłona przygód Asasynów miałaby mieć podtytuł „Empire” i przenieść nas do… Starożytnego Egiptu! Bohater miałby mieć oswojonego orła i nie należeć do Zakonu Asasynów, bo ten jeszcze by nie istniał, jako że wydarzenia w grze działy by się przed wydarzeniami z Assassin’s Creed 1.

Oczywiście plotka, że kolejna gra z cyklu miałaby pojawić się w 2017 roku nie oznacza, że odpoczniemy od przygód skrytobójców. W tym roku ma trafić do kin film Assassin’s Creed oraz dwie mniejsze gry – Assassi’s Creed Chronicles, które są platformówko – skradankami.

Decyzję o opóźnieniu kolejnej części gry podjęto podobno po problemach jakie pojawiły się przy Unity. Teraz Ubisoft chce stworzyć grę, której będzie bliżej pod względem głębi do Wiedźmina, a przeniesienie akcji gry w tak daleki czas w przeszłość (czas, dodajmy, słabo udokumentowany) ma zapewnić większa swobodę twórczą.

Jeśli cykl wydawniczy Asasyna zostanie zmieniony na dwuletni, to wielce prawdopodobne, że powróci inna marka tego producenta – Watch Dogs. Plotki o Watch Dogs 2 już się pojawiają i nie wykluczam możliwości dostawania kolejnych gier Watch Dogs i Assassin’s Creed na zmianę.