Asset 3

Pixel Heaven 2016 – wszystko co warto wiedzieć

Andrzej Kała / 24.04.2016
komentarze: 0

Nie da się ukryć, że impreza Pixel Heaven już na dobre zagościła w kalendarzu najlepszych polskich imprez poświęconych elektronicznej rozrywce. Zatem nie jest też żadnym zaskoczeniem, że odbędzie się ona również w tym roku. Zobaczmy więc co będzie czekało na odwiedzających czwartą już edycję tej imprezy!

Miejsce i czas

Zacznijmy od najważniejszego, czyli miejsca i czasu imprezy. Otóż w tym roku będzie to weekend 3 – 5 czerwca, a miejsce to hale Zajezdni Autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

Lokalizacja znajduje się bardzo blisko linii metra, a także obwodnicy Warszawy, więc dotarcie do niej nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Dodatkowo surowe, postindustrialne przestrzenie stworzą właściwy klimat, a rozległy teren zewnętrzny zostanie na czas imprezy przejęty przez foodtrucki i dostawców napojów chłodzących.

Atrakcje

Pixel Heaven 2016 – Autor: Marcin Czupryński

Pixel Heaven 2016 – Autor: Marcin Czupryński

Przede wszystkim to, co najważniejsze – ponad 100 stanowisk ze starymi komputerami i konsolami, serwującymi odwiedzającym rozrywkę w 8 i 16 bitach. Oprócz nich pojawią się także automaty arcade oraz flippery! Dla osób posiadających dogłębną wiedzę na tematy retro będzie okazja do wykazania się w wielu konkursach, a każdy będzie mógł posłuchać ciekawych opowieści i anegdot w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych.

Nie zabraknie stałych punktów programu, czyli wystawy twórców PIXEL.EXPO, nagród PIXEL.AWARDS oraz dwudniowej konferencji DEV.CONNECT, a dla pasjonatów gier planszowych zostanie udostępnione sporo z nich do „przetestowania”.

Wyjątkową atrakcją w tym roku będzie wystawa „Komiksy PRL”, obok której nie sposób przejść obojętnie. Jej pewnego rodzaju uzupełnieniem będzie konkurs „Retro Cosplay” oraz „Giełda Komputerowa” – czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku.

Jeśli planowaliście się wymigać od odwiedzin „małymi pociechami”, to mam dla Was „złą” wiadomość. W tym roku pojawi się strefa Kids Play & Learn dla najmłodszych uczestników! Zatem koniec wymówek!

Na najbardziej wytrwałych będzie czekała Noc z Demosceną oraz sobotnie Afterparty pełne pozytywnej atmosfery i wyjątkowych koncertów!

Wyjątkowi goście

No cóż, Pixel Heaven od zawsze zaskakuje wyjątkowymi gośćmi, więc i w tym roku nie mogło być inaczej. Poznaliśmy dwa duże nazwiska, które uraczą nas swoją obecnością!

Peter Molyneux

Peter Molyneux

Ten nietuzinkowy, legendarny, często budzący kontrowersje twórca już od 40 lat zaznacza swoją obecność w branży gier wideo.

Molyneux był założycielem i szefem kultowego Bullfrog Productions, któremu medium gier zawdzięcza wiele tytułów, które wyprzedzały swój czas i wielokroć dyktowały kierunek rozwoju gier jako medium. Stworzył też i do 2012 roku przewodził zespołowi Lionhead Studios, którego zamknięcie w ubiegłym miesiącu decyzją Microsoft wywołało lawinę komentarzy na temat stanu rynku superprodukcji wśród gier wideo. Jako weteran branży, Molyneux w latach 2009 – 2012 piastował też stanowisko dyrektora kreatywnego Microsoft Studios, użyczając swego wizerunku wizjonera między innymi projektowi ruchowego kontrolera dla konsoli Xbox 360 – Kinect.

Molyneux, obecnie szef eksperymentalnego studia 22cans, w ramach sesji Q&A opowie o początkach swojej kariery, największych sukcesach i planach na przyszłość. Rozmowę poprowadzi Piotr Mańkowski, redaktor naczelny magazynu PIXEL. Będzie to pierwsze spotkanie tej fascynującej, niejednoznacznej postaci z polskimi fanami.

John Hare

Jon HareBrytyjczyk przyjedzie do Polski ze swoją nową grą – Sociable Soccer, którą sam określa jako duchowego spadkobiercę Sensible Soccer. Odwiedzający imprezę będą mieli okazję zagrać w tę futbolową produkcję, a nawet wziąć udział w turnieju, którego finał wszyscy będą mogli obejrzeć na scenie głównej imprezy.

Jon „Jops” Hare nie po raz pierwszy spotka się z polskim i fanami. Już w 2014 odwiedzający Pixel Heaven mogli spotkać tego zasłużonego twórcę, któremu przypisuje się niemal połowę amigowego Top-10 wszechczasów. Cannon Fodder udowodnił, że wojna może być zabawna, choć pole maków zamieniające się powoli w cmentarz poległych – jedno z najcharakterystyczniejszych wspomnień z tego tytułu – do dziś budzi niejednoznaczne emocje.

Sensible Soccer pokazał, że w piłce nożnej na komputerze liczy się nie realizm rozgrywki, a zabawa i możliwość wspólnej gry z przyjaciółmi. Miłośnicy strategii do dziś pamiętają za to niesamowity wyścig zbrojeń w odzywającym się ludzkim głosem RTSie Mega Lo Mania.

Pixel Heaven da graczom okazję spotkania człowieka, który zapewnił tysiącom graczy wiele niezapomnianych chwil!

Bilety

Już teraz można zaklepywać bilety, które w ramach promocji „Early Bird” można jeszcze nabyć nieco taniej, choć nawet w pełnej cenie nie przerażają.

  • bilet weekendowy (zakupiony do 30.04) – 44,99zł
  • weekend visitor (po 30.04) – 60zł
  • bilet jednodniowy – 24,99zł
  • wjazd na afterparty – 34,99zł

Co ważne! Dzieci do lat 13 – WSTĘP WOLNY!

Zamówienia możecie składać na oficjalnej stronie imprezy. Znajdziecie tam również kilka dodatkowych opcji biletowych.