Asset 3

„Not only The Witcher” – książka nie tylko doczeka się dodruku, ale również anglojęzycznej wersji

Andrzej Kała / 25.04.2016
komentarze: 0

Prawie rok temu rozpływałem się nad książką „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych” Marcina Kosmana. Upłynęło nieco czasu, a tu okazuje się, że Marcin ma dla nas kolejną bombę i tym razem jest ona wzbogacona mocnymi odłamkami.

Dodruk!

Przede wszystkim nie tylko ja doceniłem książkę, ale również spore grono graczy z Polski. Trwają już bowiem przygotowania do dodruku „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych”! Dodruk będzie również zawierał nieco poprawek

Nie ma więc obaw, jeśli nie załapaliście się jeszcze na swój egzemplarz (serio?), to już niedługo będziecie mogli naprawić swój karygodny błąd.

Not only Witcher

Książka doczeka się również przetłumaczenia na język angielski, ale nie będzie to zwykłe przełożenie jeden do jednego. Autor zamierza dopasować odpowiednio treść do czytelników spoza granic Polski, wzbogacając ją m.in. o nadanie kontekstu pewnym wydarzeniom i dokładniejsze objaśnienie niektórych zagadnień. Jak zdradził Marcin w rozmowie z Pawłem Olszewskim z Polygamii, głównie chodzi o objaśnienie specyficznych realiów PRL-u.

Premiera planowana jest na przełom 2016/2017r.

Kolejna książka!

W zeszłym tygodniu na oficjalnym fanpage’u „Nie tylko Wiedźmin. Historia polskich gier komputerowych” pojawił się wpis dotyczących powyższych planów autora, ale także zapowiedź zupełnie nowej publikacji!

Nowa książka o polskich grach. Nie kontynuacja. Nie wersja 2.0. Coś świeżego. Jesień tego roku

To niestety wszystko co wiadomo póki co na temat tego projektu, ale patrząc przez pryzmat poprzedniej książki, lepiej już teraz odłożyć nieco gotówki aby móc cieszyć się kolejną publikacją w dniu premiery.

Trzymamy kciuki!