Asset 3

E3 2016 – rozkład jazdy

Andrzej Kała / 12.06.2016
komentarze: 0

Dziś późnym wieczorem pełną parą rusza machina E3 2016, a dokładnie – związane z tą imprezą konferencje prasowe gigantów tej branży. Zobaczmy więc jakie godziny i dni warto zaznaczyć w kalendarzach, aby nic nas nie ominęło.

Dokładne godziny wszystkich konferencji

Na początek to co najważniejsze, czyli konkretne godziny wszystkich konferencji. Oczywiście jak co roku wszystkie konferencje możecie obejrzeć na żywo na Playing Daily – odnośniki podpięte są poniżej.

Fakt że odbywają się one na drugiej stronie naszego globu nieco ułatwia sprawę, bo nie licząc drobnego niewyspania w przypadku konferencji Sony i Bethesdy, na wszystkie pozostałe można spokojnie zdążyć po pracy/nauce.

[vimeo]https://vimeo.com/148505970[/vimeo]

Trochę wróżenia

Jak zawsze w przypadku tych imprez, pojawia się sporo spekulacji odnośnie tego, co zostanie zaprezentowane na poszczególnych konferencjach. Część informacji to pewniaki, część to spekulacje. Zobaczmy więc, czego w teorii możemy się spodziewać na poszczególnych konferencjach.

Electronic Arts – 12.06 – 22:00

Na tej konferencji przede wszystkim będę wypatrywał nowych informacji na temat Mass Effect: Andromeda, choć oczywiście pojawią się także takie pewniaki jak Battlefield 1 czy Titanfall 2.

Bethesda – 13.06 – 04:00

Z pewniaczków jest w zasadzie tylko Dishonored 2, natomiast krążą plotki na temat nowego Wolfensteina, o którym wspomniała niechcący Alicja Bachleda-Curuś. Ostatnio wypłynęły również informacje na temat odświeżonej wersji The Elder Scrolls: Skyrim.

Microsoft – 13.06 – 18:30

Głównym tematem dyskusji na temat tej konferencji jest nowy Xbox One, choć póki co doniesień tych nie potwierdzono. Z pewniaków w kwestii gier natomiast można łatwo wymienić Gears of War 4, Crackdown 3, Scalebound czy Recore. Ostatnio wyciekło nieco informacji na temat nowej odsłony serii Dead Rising.

PC Gaming Show – 13.06 – 20:30

Również w tym roku odbędzie się wydarzenie poświęcone PC. W stosunku do poprzedniego roku czas zostanie skrócony o połowę, do półtorej godziny. Jako, że imprezę sponsoruje AMD, to zapewne tej marce zostanie poświęcone najwięcej czasu, natomiast podobno jest szansa na debiut nowej gry Bloober Team – Observer.

Oprócz tego pojawią się prawdopodobnie LawBreakers, Warhammer 40k: Dawn of War 3 czy nowa odsłona serii ArmA.

Ubisoft – 13.06 – 22:00

Wiemy już, że w tym roku nie będzie nowej odsłony Assassin’s Creed, natomiast na 100% zobaczymy Watch Dogs 2, Tom Clancy’s Ghost Recon: Wildlands oraz For Honor. Obstawiałbym również zaprezentowanie jakiegoś konkretnego rozszerzenia dla Tom Clancy’s: The Division.

Sony – 14.06 – 03:00

O ile potwierdzono istnienie PlayStation 4 Neo, o tyle konsola nie zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach. Można zatem śmiało powiedzieć, że będziemy po raz kolejny świadkami festiwalu PlayStation VR.

W kwestii gier na 100% nie zabraknie Gran Turismo Sport i Horizon: Zero Dawn. Możliwe, że znów pojawi się sekcja dla gier niezależnych, które szturmem biorą zarówno konsolę PS4 jak i PS Vita. Istnieje również cień szansy, że zadebiutuje nowy God of War, a studio Naughty Dog opowie o nowym projekcie.

Pozostali wystawcy

Czekamy na pewno na nowe informacje na temat Sniper: Ghost Warrior 3, a także oficjalną zapowiedź nowego tytułu od CD Projekt RED, choć w tym przypadku spekuluje się na temat mobilnej wersji Gwinta.

Wszyscy czekają także na zapowiedź Red Dead Redemption 2, choć to tylko pobożne życzenie. Podobnie jak Beyond Good and Evil 2 czy Resident Evil 7.